Чергова сесія міської ради: виділення коштів для військових частин, передача дронів захисникам, збільшення коштів для реабілітаційного центру на Софіївці, підтримка прифронтових міст, звернення про належний статус учасників АТО, присвоєння звання "Почесний громадянин міста" - основні питання, що розглянули депутати. А також створили управління для роботи з ветеранами.
Розпочали з нагородження. Відзнаку "За честь і звитягу" отримав Роман Хвилюк, боєць 78 батальйону 102 бригади. Завітали на сесію й військові з 63 окремої механізованої бригади.
Майор 63 Окремої механізованої бригади Юрій Басюк розповів про бойовий досвід підрозділу: "63 окрема механізована бригада була сформована 23 липня 2017 року. Почала активну бойову фазу на Миколаївщині. Згодом перебралася на Бахмутський напрямок, а з лютого 2023 року і по цей час воює на Лиманському напрямку. Ми вже з 4 березня наказом Міністра оборони Рустема Умєрова вже знаходимось на пункті постійної дислокації на Івано-Франківщині".
Міський голова Руслан Марцінків передав 63 бригаді 50 FPV-дронів, а також їм на сесії виділили 20 мільйонів гривень субвенції з міського бюджету. А загалом сесія видалася багатою на підтримку військових. Адже затвердили ряд субвенцій. Зокрема, кошти для: 93 окремої механізованої бригади «Холодний Яр» - ще 3 млн, тож тепер це 5 млн 54 окремій механізованій бригаді ім. Мазепи - 1 млн 63 окремій механізованій бригаді - 20 млн + 50 FPV-дронів, які одразу передали. 12 бригаді НГУ «Азов» - 1,5 мл, 80 бригаді - 2 млн, 91 бригаді - 1 млн 200 тис. Також прийняли рішення збільшити частку співфінансування на реабілітаційний центр на Софіївці ще на 16 мільйонів. Тож цього року частка міста складає 26 мільйонів гривень. А в рамках програми «Пліч-о-пліч»: згуртовані громади - виділили допомогу для Купʼянська - 980 тис. і для Гуляйполя - 5 млн 800 тисяч гривень.
"Для мене пріоритетом є допомога ЗСУ. Плюс ми поставили завдання побудувати міст. Все решта – потрібно. Я ж не кажу, що не потрібно. Все потрібно: і спортзали, і басейни. Але я вам просто хочу сказати, що в серпні минулого року я був у Покровську і там я ще пив каву, їв піцу в центрі міста. Тобто, ми собі відносно нормально сиділи в центрі міста. Зараз Покровськ зовсім інший. Я не хочу, щоб Франківськ такий був", - пояснює міський голова і додає, що основне завдання зараз підтримати фронт, щоб залишитись тилом.
Звернулися депутати й до Верховної Ради та президента України щодо надання належного статусу учасникам АТО/ООС. Про це клопотали самі матері та родини учасників АТО/ООС. "Є несправедливість і в фінансових виплатах, і в інших речах, які стосуються того, що війна розпочалась з 2014 року, не з 2022. І є певна така соціальна напруга, хочемо ми цього чи не хочемо. Тому за їхнім дорученням ми підготували звернення до президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів. Знаю, що певні зрушення є в цьому напрямку. В тому числі десь обговорюються зміни до законодавства. Тому дуже важливо, щоб ми такі звернення робили. Це буде справедливо по відношенню до тих родин, які втратили дітей у 2014 році. Тобто загиблі не мають віку, загиблі за Україну є з 2014 року й дотепер. Це є страшні цифри, не буду зачитувати все звернення, але прохання підтримати матерів наших Героїв з 2014 по 2021 рік", - наголосив Руслан Марцінків.
Також депутати звернулися щодо врегулювання питання викладання предметів мовою нацменшин. Коли 8 людей можуть змінювати мову навчання у закладі професійної освіти, то це несе загрозу українській мові, особливо у час війни - переконані міські обранці. Тому закликали внести зміни до законопроекту.
Ще одним важливим питанням стало створення напрямку по взаємодії з ветеранами. Очолив його майор НГУ, учасник бойових дій, який отримав поранення на фронті та втратив кінцівку - Юрій Гапончук.
"Знаєте, ми можемо багато розказувати, але цим має займатися така сама людина, яка пережила втрату свого здоров’я. Тому я і пропонував Юру, щоб він очолив цей напрямок, підсилив його разом з Домом воїна. Цей напрямок є одним із найбільших напрямків сьогодні діяльності місцевої влади. Тому має бути окрема людина – заступник, який зможе і якому будуть довіряти. Тому що це теж дуже важливо", - переконаний міський голова.
Нагадаємо, що до цього Юрій Гапончук був радником міського голови з питань доступності. Зараз ж очолить Управління з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Свою діяльність він окреслив у декілька напрямів: робота та супровід ветеранів, взаємодія суспільства та ветеранів, інформаційна діяльність, фізична та психологічна реабілітація.
"Основними напрямками роботи це буде саме робота і супровід ветеранів по їхній реабілітації та соціалізації нашого суспільства. І за рахунок того суспільства й соціалізації з ветеранами. Тому що вони можуть бути хтось окремо, тим більше, що в нашому зараз суспільстві дуже велика кількість ветеранів. Наступний напрямок - це буде саме інформування, тому що майже ніхто не знає, що потрібно робити в тій, чи іншій ситуації. Одиниці лише розуміють, які кроки потрібно робити стосовно відновлення. Також одним з основних, таких ключових напрямків - це саме робота по спортивній реабілітації, по популяризації спорту для ветеранів війни. Багато-хто знає, я сам на собі відчув, як спорт впливає не тільки на фізичне, але і на моральне, ментальне здоров’я, на відновлення кожного бійця. І тому це один з напрямків, який буде активно розвиватися у нашій громаді. Також спільно з громадськими організаціями, які є у нас в місті, будемо розвивати не тільки спорт, але і інші напрямки стосовно хорошого портрета ветерана, щоб змінилась думка, що людина, яка приходить з позиції після війська це людина, яка любить тільки вбивати, або ще якісь інші негативні фактори, які бачить більшість. Тому ми це будемо змінювати", - каже новопризначений заступник міського голови, начальник управління з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб Юрій Гапончук.
Наостанок міський голова зауважив, що для нього дуже важливо, щоб сесія міської ради постійно працювала і ухвалювала продуктивні рішення для громади.