ФОПам, які призвані на військову службу, як недопустити виникнення податкового боргу.
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області з метою недопущення виникнення податкового боргу фізичними особами-підприємцями, які призвані на військову службу під час мобілізації, інформує наступне.
Відповідно до п.25 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі-ПКУ) самозайняті особи (фізичні особи – підприємці , особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації на весь період їх військової служби звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб, звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку, а також звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку .
Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, подані до податкового органу протягом 10 днів після демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв'язку з виконанням обов'язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).
Порядоком пiдтвердження можливостi чи неможливості виконання платником податкiв обов'язкiв, визначених у п.п 69.1 п.69 пiдрозд. 10 роздiл. XX «Перехідні положення» ПКУ, затверджений наказом Mіністерства фiнансiв Украiни вiд 29.07.2022 N 225 визначає перелiк пiдстав неможливостi виконання платником податкiв фiзичною особою, зокрема самозайнятою особою, податкових обов'язкiв, крім пiдстав, встановлених п.п 102.6.1-102.6.5 п. 102.6 cт.102 глави 9 розд. II ПКУ.
Якщо Заява з копією відповідних документів не була подана у строки , то фізична особа-підприємець, яка мобілізована протягом дії воєнного стану в Україні, та немає можливість своєчасно виконати свій податковий обов’язок зокрема, щодо сплати авансових внесків з єдиного податку та подання податкової декларацiї, зобов'язана виконати його протягом шести мiсяцiв пiсля припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Якщо фізична особа-підприємець демобiлiзована до закiнчення дiї воєнного стану та у неї вiдновилася можливiсть виконання податкового обов'язку, така особа має сплатити єдиний податок та подати податкову декларацiю протягом 60 календарних днiв з першого дня мiсяця, наступного за мiсяцем вiдновлення таких можливостей.