Чому важливо здавати та утилізувати старі батарейки?
Вплив батарейок на навколишнє середовище вражає. Кожна з них містить набір отруйних сполук та шкідливих металів, які забруднюють ґрунти та води, а також викликають важкі захворювання. З однією невинною батарейкою, яка слугувала джерелом живлення для ліхтаря, мишки чи годинника й була викинута на звичайний смітник, відбудеться наступне:
Що отримують із перероблених батарейок?
З однієї тони батарейок можна отримати:
Солі цинку використовуються в медичній галузі: без них неможливе виробництво багатьох протизапальних препаратів. Солі марганцю необхідні хімічним підприємствам; вони також застосовуються і в фармацевтиці. Графіт використовується в машинобудуванні та виробництві простих олівців, залишки заліза – в чорній металургії. І нарешті, ці елементи можуть бути використані повторно для виготовлення нових батарейок.
Тож куди віднести батарейки на переробку в нашому місті?
Сюди можна принести до 50 батарейок з людини за раз.
Збір використаних батарейок у комунальних закладах міста здійснює управління з питань надзвичайних ситуацій Івано-Франківської міської ради.
Що можна покласти до контейнера?
Згідно з законодавством зберігати відходи в місцях їх утворення можна не більше року. Небезпечні відходи потрібно передавати суб’єктам господарювання у сфері управління відходами, у яких є дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів а також є ліцензія на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами.
Здана на утилізацію 1 батарейка, рятує 18 м² землі від токсичного забруднення. Утилізація батарейок не безкоштовна й потребує великих витрат. Існує 8 видів батарейок, і для переробки кожного потрібне своє устаткування та технологія на заводі. Наразі в Україні підприємства з переробки батарейок немає, їх транспортують на переробку до Європи.
Отже, утилізація батарейок є необхідним кроком для збереження довкілля та здоров'я людей. Правильна переробка дозволяє мінімізувати негативний вплив на екосистему, зменшити кількість небезпечних відходів та повторно використовувати цінні матеріали. Відповідне ставлення до утилізації батарейок робить довкілля чистим і безпечним для майбутніх поколінь.