Івано-Франківське міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області розпочало весняну кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.
Протиепізоотичних заходи будуть здійснювати робочі групи утворені з представників: структурних підрозділів ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Івано-Франківської ТГ, відділу Івано-Франківської обласної організації мисливців та рибалок, Івано-Франківського РУП ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області. Одним із дієвих заходів в системі профілактики і боротьби зі сказом у зв’язку зі стійкою циркуляцією цього вірусу серед диких тварин є пероральна імунізація.
Сама кампанія з пероральної імунізації, як і восени минулого року, проводиться наземним розподілом принад з вакциною на водно-болотних угідь, ріллі, полів та автодоріг.
Для проведення імунізації диких м’ясоїдних тварин передбачено: обробляти територію, за винятком населених пунктів і великих водних просторів, із врахуванням ареалу проживання лисиць; принади скидати рівномірно в межах визначеної території із розрахунку 25 принад на 1 км.
Розповсюдження вакцини буде вручну, розкладатимуть принади з вакциною на визначених ділянках польовими та лісовими угіддями поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто та залізничними шляхами. Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу, при поїданні якої у тварин через 2-3 тижні формується імунітет проти збудника сказу і триває мінімум 1 рік.
Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні;
Не виділяє вакцинний вірус зі слиною;
Безпечна для інших тварин;
Безпечна для людини і природного середовища;
Стабільна в польових умовах. Зазначені принади з вакциною проти сказу цілком безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища.
Тому, просимо мешканців Івано-Франківщини із розумінням віднестись до цієї Кампанії, не торкатися брикетів та не переносити їх на інші місця, якщо Ви випадково на них натрапите.