Міська премія імені Івана Франка в галузі літератури і журналістики заснована Івано-Франківською міською радою на вшанування імені славетного українського письменника і громадського діяча Івана Франка та є найвищою в місті відзнакою, яку за поданням комісії присуджує виконавчий комітет міської ради. Лавреатів визначають у двох номінаціях: в галузі літератури і журналістики (література - 2 премії; журналістика - 1 премія).