Нещодавно в рамках міжнародної програми обміну “Зелені мости”/“Grüne Brücken” директорка Центру “Культурно-універсальна територія “КУТ” Оксана Таран, та директорка Міської дитячої екологічної станції Галина Глушко, відвідали екологічні ініціативи Берліна та міста-побратима Івано-Франківська, Потсдама.
“Зелені мости”/”Grüne Brücken” ‒ це міжнародна програма обміну досвідом та реалізації соціально-екологічних проєктів, яку спільно реалізовують ГО “Compango” (Німеччина) та ГО “Нуль відходів Івано-Франківськ” (Україна). Крім того, це нагода попрацювати пліч-о-пліч з німецькими екологічними ініціативами, обмінятися досвідом, краще зрозуміти особливості діяльності європейських екоініціатив, розширити мережу професійних знайомств, розвинути навички та отримати фінансування, що знадобляться для впровадження і розвитку власних екопроєктів в Україні.
«Ми досі в захваті від плідного обміну думками та чудової атмосфери. Відвідали майстер-клас, зосереджений на пластику як ресурсі, що підвищує обізнаність про те, як використовувати його раціонально. Захоплюючі ідеї, які готові втілювати вже у нашій громаді» - поділилися враженнями учасники делегації.
Професійний діалог з представниками сталого розвитку в Берліні відбувся у «місці досвіду для циркулярної економіки». Керівник відділу логістики Єнс Мюнхов показав, як високоефективно та професійно тут вдихають нове життя у так звані відходи, зона апсайклінгу з презентацією інноваційних та високоякісних продуктів від берлінських креативних людей, „розпакований“ сталий шопінг, а також ремонтні кафе та майстерні.
Активно опрацювали тему «мікрозелені», яка набуває все більшої популярності не тільки в Німеччині, а й в Україні, як так здорового способу життя. Саме цей проєкт представила керівник міського дитячого екоцентру Галина Глушко, що дало змогу в рамках співпраці отримати спеціальне обладнання для вирощування мікрозелені.
««Мікрозелень може дуже простим способом допомогти у пошуку здорового стану. Тепер наші вихованці зможуть це робити за європейськими стандартами, а також таким чином додамо у нашу громаду ще одну екологічну ініціативу», - розповідає Галина Глушко.
За результатами візиту представники німецьких ініціатив виявили зацікавленість в майбутній співпраці та налагодженні більш тісних зв’язків між Івано-Франківськом, Берліном та Потсдамом (містом-побратимом Івано-Франківська). Також заплановано подальший обмін досвідом та поїздку німецьких екоініціатив в Івано-Франківськ, що дасть змогу втілювати спільні соціально-екологічні проєкти спрямовані на захист довкілля та післявоєнну відбудову України.