За жовтень-листопад Дозвільним центром м. Івано-Франківська зареєстровано 648 вхідних пакетів документів, виконано - 414, з них 55 відмов. Зареєстровано 21 декларацію, з них 4 відмови, надано 620 консультацій.
Згідно затвердженого розпорядженням міського голови графіком роботи Дозвільного центру за звітний період представники дозвільних служб були присутні у всі визначені дні.
Станом на 30.11.2009 року заборгованість по видачі документів дозвільно-погоджувального характеру склала - 71 документ, з них:
- управління архітектури та містобудування – 21 (виноситься на засідання МВК, а всі проміжні відповіді);
- управління Держкомзему – 23 (виносяться на засідання сесії міської ради, а всі проміжні відповіді);
- управління земельних відноситн МВК – 27 (виноситься на сесію, а всі проміжні відповіді).
В рамках проекту з вивчення кращої вітчизняної практики надання адміністративних послуг і зарубіжного досвіду у цій сфері з метою формування системи надання адміністративних послуг виконавчий комітет міської ради ввійшов у склад трьох громад для «пілотного» впровадження «універсамів послуг» протягом 2009-2010 років за підтримки «Центру політико-правових реформ» (м. Київ) та «Центру досліджень місцевого самоврядування» (м. Львів) спільно з Німецьким агентством з технічного співробітництва та Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва.
Одним із завдань проекту є створення зразкового «універсаму послуг», тобто адміністративного офісу, у якому громадяни та юридичні особи зможуть отримувати всі (або майже всі) адміністративні послуги, що надаються на відповідному адміністративно-територіальному рівні.
19-23 жовтня 2009 року відбулася навчальна поїздка представників органів місцевого самоврядування України з метою вивчення досвіду створення і функціонування служб з опрацювання запитів громадян у Німеччині. Візит відбувався в рамках спільного проекту Центру політико-правових реформ, німецького товариства технічного співробітництва та Швейцарського бюро співробітництва зі створення пілотних універсамів послуг в Україні на основі кращого вітчизняного та зарубіжного досвіду.
До складу делегації були включені посадові особи виконавчих комітетів Житомира ( О. Астахова, С. Гайова), Івано-Франківська (А. Лис, Н. Прокопів), Луцька ( М. Іванюк, Л. Карп`як), Новограда-Волинського (С. Карпінська) як міст-учасників «пілотних проектів» зі створення універсамів адміністративних послуг в Україні, а також заступник Вінницького міського голови (В. Слишинський) як міста, що демонструє найкращу вітчизняну практику надання адміністративних послуг.
Також німецький досвід вивчали представники Центру досліджень місцевого самоврядування (В. Загайний, І. Бриглевич).
За час візиту делегація ознайомилась з досвідом діяльності служб (офісів) опрацювання запитів громадян у містах Оффенбах, Вайнгайм, Гайдельберг, роботою Центру прийому телефонних дзвінків служби з опрацювання запитів громадян міста Кьольна. Також німецькими колегами з Колективного об`єднання органів місцевої влади з адміністративного менеджменту (KGSt) був представлений узагальнений досвід зі створення служб з опрацювання запитів громадян у Німеччині.
Досвід ФРН щодо створення служб з опрацювання запитів громадян ґрунтується на таких вимогах як:
- привітні працівники;
- послуги з єдиного вікна;
- широкий спектр послуг;
- розширений режим роботи;
- короткий час очікування;
- прозорі процедури;
- широкі інформаційні можливості.
Особливої уваги також заслуговують такі моменти при утворенні універсамів послуг як:
- орієнтація на модель «життєвих ситуацій» (напр.: переїзд);
- принцип «універсалізму» в обслуговуванні відвідувачів;
- продовжений режим роботи «універсамів послуг» (максимальна кількість прийомних годин; з роботою у суботу та без обідньої перерви). При цьому важливим є «гнучкий графік роботи» у працівників та врахування їх сімейних проблем;
- періодичні опитування замовників;
- високі вимоги до персоналу – універсалізм, привітність, стійкість до стресів, гнучкість, постійне підвищення кваліфікації;
- можливість подачі відвідувачем «вхідного пакету документів» через універсам послуг, навіть якщо вирішення питання по суті буде здійснюватись в іншому органі публічної адміністрації тощо.
Розпорядженням міського голови від 01.09.2009 р. №452-р створено робочу групу з питань створення Центру надання адміністративних послуг та розробки адміністративних регламентів, які надаються структурними підрозділами виконкому, місцевими та регіональними дозвільними органами та комунальними підприємствами міста з метою приведення їх у відповідність до чинного законодавства. 24.11.2009 року відбулося перше засідання робочої групи за участю відповідальних працівників структурних підрозділів виконкому, місцевих та регіональних дозвільних органів та комунальних підприємств міста. Вирішили відповідальним працівникам надати перелік адміністративних послуг та кількість наданих послуг за 9 місяців 2009 року, підготувати інформацію про графік прийому громадян, години прийому та відповідальних осіб, які ведуть прийом громадян, розробити процедуру надання адміністративної послуги згідно складеного реєстру та за взірцем, складеним на засіданні робочої групи (інформаційна карта), підготувати бланки заяв для отримання адмінпослуги, розробити в електронному вигляді і надіслати їх у відділ дозвільно-погоджувальних процедур.