Є дві категорії порушень. Перша категорія відбувається на об’єктах класу наслідків СС1. Це звичайне індивідуальне житлове будівництво, самочинне будівництво, самовільна реконструкція, порушення розривів між об’єктами будівництва, будівництво з порушенням меж земельної ділянки, порушення умов добросусідства, зведення парканів тощо.
Що стосується великих об’єктів класу наслідків СС2, то там зовсім інший характер порушень. Він полягає в тому, що фіксуються порушення проєкту організації робіт, не здійснюється авторський і технічний нагляд, не ведеться виконавча документація на об’єкті, що в подальшому унеможливлює визначити, чи роботи буди здійснені відповідно до затвердженої проєктної документації з дотриманням державних будівельних норм та правил.
Також із практики є багато скарг на реконструкцію приміщень у вже існуючих багатоквартирних житлових будинках без документів дозвільного характеру. Декілька років тому в державі демонополізували діяльність фахівців із проведення технічної інвентаризації та державних реєстраторів об’єктів нерухомого майна. До чого це призвело?
Недобросовісні реєстратори реєстрували майно, в якому відбулася реконструкція за відсутності будь-яких дозвільних документів. Про всі відомі нам факти ми повідомляли правоохоронні органи, які відповідно реагували. Відрадно, що останнім часом це дало позитивні результати і таких випадків майже немає.
"Західний кур'єр" розпитав у начальника Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Олега Семківа про роботу Управління. Продовження інтерв’ю читайте за посиланням: https://is.gd/0Yd0Om