1 грудня – одна з не багатьох дат у році, яка об’єднує абсолютно всіх людей планети.
Майже всі визначні дати стосуються якихось окремих груп населення, навіть Новий рік та Різдво відзначають не всі і не водночас, на відміну від цієї. І не тільки тому, що страшна хвороба може пройти в будь-який дім, до будь-якої людини, від дитини до дорослого, але й тому, що подолати її можна тільки всім світом.
Починаючи з 1988 року, 1-го грудня щорічно відзначається Всесвітній День боротьби з ВІЛ/СНІДом. В цей день, люди всього світу підводять підсумки своєї роботи за минулий рік у боротьбі з цією хворобою і виявляють свою підтримку тим, хто вже живе з ВІЛ.
Мета заходів, які проводяться в цей день, не тільки інформованість в сфері боротьби з СНІДом, але й вираження загальної солідарності з людьми, що живуть з ВІЛ. Їх проведення дозволяє на глобальному рівні звернутись із закликом до держав та лідерів урядів виконати обіцянки в питанні боротьби з епідемією СНІДу, а також продемонструвати рівень прихильності і масштаби діяльності в сфері боротьби з СНІДом.
В 2001 році глави і представники урядів 189-ти держав, зібравшись на першій в історії спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН з ВІЛ/СНІДу, одностайно прийняли Декларацію про прихильність справі боротьби з ВІЛ/СНІДом, визнавши, що епідемія СНІДу представляє собою «глобальну надзвичайну ситуацію і одну з самих серйозних загроз життю та гідності людини».
На даний час Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістю ВІЛ- інфікованої молоді у віці 15-24 років. Близько 3% усього населення нашої країни вже живуть з ВІЛ/СНІД і кожні 7 хв. відбувається нове зараження. 68% всіх ВІЛ-інфікованих у віці 15-29 років, 43% ВІЛ-інфікованих жінок – це жінки репродуктивного віку.
В кожному куточку світу, в кожному місті є небайдужі люди, які розуміють, що «один в полі не воїн», тому об’єднують свої зусилля на шляху боротьби з цією хворобою. Саме так працює Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який забезпечує потребуючих безкоштовною інформацією, консультаціями, засобами безпеки, медикаментами та залучаючи до своїх рядів волонтерів, значно підвищує обсяг своєї допомоги та підтримки. Так само, об’єднавшись кількома ентузіастами, створено благодійний фонд «Захід-Шанс», який надає психологічну допомогу, соціальний супровід, догляд за хворими та навіть просто підтримку спілкуванням, тому що працюють в ньому люди, які знайомі з проблемою безпосередньо.
Перелічувати організації та фонди, що працюють у напрямку боротьби та профілактики ВІЛ/СНІДу можна довго, тому що на даний час їх є чимало. Але до тих пір, доки кожна людина у світі не прийме цю проблему як свою власну і не докладе зусиль для її подолання, їх праця буде залишатись «краплею у морі». Саме тому 1 грудня є Днем боротьби з СНІДом, який в майбутньому повинен стати Днем перемоги над ВІЛ/СНІДом.