Громадський моніторинг якості повітря активно розвивається в місті та надаватиме дані департаменту економічного розвитку, екології та переходу на автономне опалення міської ради.
Громадський моніторинг якості повітря ЛУН Місто AIR офіційно запустився в Івано-Франківську 14 квітня, а 25 квітня вони розпочинають співпрацю з міською радою.
«Найкращий спосіб дослідити якість повітря та розробити механізм покращення екологічного стану в місті – це тісна співпраця органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями, збір даних з кількох джерел дає максимально повну картину. Саме для цього ми проводимо цей захід та визначаємо подальші спільні дії» - заступник міського голови Михайло СМУШАК.
ЛУН Місто AIR — українська громадська система моніторингу якості повітря, створена з метою покращення екологічної ситуації в країні.
Проєкт розробили команди української IT-компанії ЛУН та Київського національного університету ім. Шевченка, факультет радіофізики, електроніки та компʼютерних систем.
Станції розставлені по місту та щосекунди моніторять якість повітря за вікном. Прилади вимірюють особливо шкідливі для здоров’я забруднювачі — концентрацію PM1, PM2.5, PM10. Ці наддрібні частки не видно неозброєним оком, їхнім джерелом є передусім процеси горіння – вихлопи авто, дим труб, пожежі.
Показники у реальному часі виводяться на карту, у Telegram- та Viber-боти, у віджет для iOS. Сервіси ЛУН Місто AIR доступні з телефону та комп’ютера.
Даним ЛУН Місто AIR довіряють та транслюють всесвітні організації та українська ЕкоЗагроза від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, КМДА, чат-бот Львівської міської ради, міський застосунок ЄТернопіль.