Місто Броди – свого часу один з найбільших торгових осередків Австро – Угорщини, «вільне місто».
Броди розплановано за принципами «ідеального міста» – з прямокутною ринковою площею, регулярним розплануванням вулиць, бастіонними оборонними спорудами навколо середмістя та замком.
Перші письмові відомості відносяться до 1084 року. Поселення виникло як охоронний пункт бродів-переправ, від яких і отримало назву. Стратегічне розташування місцевості зумовлювало й необхідність її захисту, внаслідок чого тут постають оборонні споруди. А у XVII ст. Броди перетворилися вже на ідеальне місто-фортецю з потужною цитаделлю, яка не мала рівних у тодішній Речі Посполитій. З кінця XVIII ст. і в XIX ст. місто було великим торговим центром – «складом товарів Заходу і Сходу».
Незважаючи на непрості історичні перипетії, злети і падіння, великі битви XX ст., Броди зберегли унікальну планувальну систему та багато історико-культурних пам’яток, найдавнішими з яких є каземати Бродівського замку.
З історичним містом Броди, з його унікальною історією ознайомив робочу групу Василь Михайлович Стрільчук, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею.
У складі групи були: Оксана Ковальчук – керівниця проєкту Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області», заступниця директора КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац», Віталій Малишко – заступник директора КП ПІК ПАЛАЦ, Лариса Поліщук – завідувачка проєктно-вишукувального відділу КП ПІК ПАЛАЦ, Анна Сербін – архітекторка проєктно-вишукувального відділу КП ПІК ПАЛАЦ.
Дякуємо заступнику міському голові міста Броди Єлиневському Олександру Івановичу та Мар’яні Родін-Карпінській за теплий прийом нашої команди та за увагу до проєкту «Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області». Впевнені, що пілотний туристичний маршрут Івано-Франківськ – Жовква – Броди – Івано-Франківськ посилить розвиток внутрішнього туризму в країні та буде захоплюючим в контексті розвитку історико-пізнавального туризму!