Франківськ має ціль – розпочати ефективне побратимське партнерство з німецьким містом. За підтримки німецького проекту Twin City Lab наше місто досліджували німецькі гості, щоб спільно з Департаментом інвестиційної політики, проектів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста напрацювати стратегії для ефективного побратимського партнерства.
«Ми звернулися до Посольства України в Берліні з конкретним запитом: хочемо знайти місто-партнера в Німеччині. Тому що знаємо, там є конкретні програми налагодження співпраці, де німецький уряд виділяє кошти на конкретні проекти. Знаємо такі приклади є в Луцьку. І в результаті звернення представники організації приїхали до нас. Ми для себе хочемо в першу чергу зрозуміти, як маємо позиціонувати наше місто Івано-Франківськ назовні, в Європейському Союзі, щоб показувати наші сильні сторони. На деякі міста в Німеччині приходить по 12-15 запитів в місяць від різних міст світу. І вони повинні розуміти, де точки дотику, які можливі спільні проекти», – розповідає керівник департаменту Ігор Попадюк.
Саме це допоможуть зрозуміти представники Twin City Lab. Два дні перебування в Івано-Франківську дозволили команді Twin City Lab дослідити наше місто та зануритися у його потенціал і виклики.
Протягом цього часу гості відвідали комунальні підприємства міста, освітні і медичні заклади. А також зустрілися з Івано-Франківським міським головою Русланом Марцінківим. Підвести підсумки та «поштурмувати» над ідеями зібралися на воркшопі у Промприладі.
«Мали нагоду не «завертаючи у папірці» обговорити те, що нас цікавить. Івано-Франківськ хоче мати місто-партнера в Німеччині для реалізації різноманітних ідей. Але ми розуміємо, що ми повинні теж бути корисними німецькому місту і знайти точки дотику, аби й ми були цікаві йому. Німеччина для нас надзвичайно цікава країна, як країна-основний донор ЄС. Нам цікавий той величезний досвід у розбудові інфраструктури, урбаністики, який пройшла ця країна. І ми знаємо, що деякі міста в Україні вже мають партнерів в Німеччині і навіть реалізовують спільні проекти щодо подолання пандемії», – каже очільник міста.
Крім цього обговорювали співпрацю в інших сферах:
«Ми маємо історичне підґрунтя, адже велика німецька громада жила тут і навіть є вулиця названа в честь Теодора Цьоклера. Ще маємо школу, в якій дуже добре навчають німецької мови. Тобто є можливості для співпраці в різних сферах. Думаю ми напрацюємо ці ідеї, вони будуть цікаві нашим німецьким партнерам і ми знайдемо місто-побратима», – сподівається Руслан Марцінків.
Цей процес масштабного пошуку та збору інформації дозволяє інтегрувати різні перспективи та сформувати майбутні заходи для побратимства.
«Отримання належного розуміння, як знаходити та контактувати з потенційними містами партнерами має вирішальне значення, – говорить керівник Twin City Lab Грегор Бюнінг, – І саме тому розробка дорожньої карти з практичними кроками є заявленою та поставленою метою для того, щоб Івано-Франківська міська рада змогла знайти відповідних партнерів».
Довідково:
Twin City Lab сприяє зміцненню партнерських відносин між містами-побратимами, надає нові можливості міським громадам та піднімає рівень міжнародного обміну на новий рівень.