В Івано-Франківській громаді стартує проєкт з покращення взаємодії міської влади з мешканцями і бізнесом через використання цифрових технологій. Про його особливості та цифровізацію Івано-Франківська говорили на прес-конференції Департаменту стратегічного розвитку, цифрових трансформацій роботи із засобами масової інформації, комунікації з мешканцями.
Як зазначила начальниця відділу стратегічних комунікацій координатор проєкту Христина Гнатів є чимало електронних сервісів, які на разі діють в громаді, але як вони функціонують, чи зручні, доступні має визначити саме даний проєкт. Він допоможе проаналізувати, що не так з електронними послугами.
Голова громадської організації «Івано-Франківський регіональний центр», експертка проєкту Наталія Кобильчак відзначила, що місто виграло грант Фонду «Східна Європа» за підтримки ЄС.
В ході проєктної діяльності громадська організація «Івано-Франківський регіональний центр» у співпраці з Івано-Франківською міською радою (Департамент стратегічного розвитку, цифрових трансформацій) планують:
Запустити сервіс електронних консультацій, щоб покращити залученість мешканців до вирішення місцевих справ та розробки локальних політик. Електронні консультації є складовою національної платформи е-демократії E-DEM, яку створено Фондом Східна Європа в межах швейцарсько-української Програми EGAP,
Популяризувати використання інших інструментів civic tech у громаді. Civic tech є цифровими технологіями, які допомагають налагодити і покращити взаємовідносини між людьми, громадянським суспільством, бізнесом та владою, зробити ці відносини відкритими та підзвітними, а також підсилюють голос громадян в прийнятті рішень на локальному рівні. Підсилення значущості використання цифрових технологій спричинена як коронакризою, так і значним розширенням території громади внаслідок приєднання 18-ти населених пунктів, віддалених від обласного центру.
Провести «цифрову діагностику» Івано-Франківського муніципалітету (інвентаризацію всіх наявних інформаційних систем, баз даних, електронних сервісів і т.д.) та сформувати програму дій щодо цифрового розвитку громади. Зокрема, планується створення відповідної робочої групи. До участі робочій групі запрошуються активні мешканці, а також представники і представниці громадського і бізнес-сектору, які мають знання та ідеї щодо цифрового перетворення Івано-Франківської громади.
Організувати навчальні заходи та публічні обговорення щодо використання електронних інструментів у громаді. Найбільш активні учасники і учасниці заходів отримають брендовану та сувенірну продукцію.
За словами директорки Департаменту стратегічного розвитку, цифрових трансформацій Зореслави Гелеван новостворений «цифровий» департамент налагоджуватиме комунікації між владою і мешканцями для їхньої залученості до вироблення локальних політики та координуватиме роботу муніципалітету щодо цифрового розвитку.
Проєкт покликаний спростити комунікації з міською владою для вироблення місцевої політики та вирішення проблем на локальному рівні за участі мешканців.