З метою соціального захисту дітей і підлітків, які залишились без батьківського піклування, та підвищення рівня профілактики правопорушень серед неповнолітніх, запобігання дитячій бездоглядності на виконання розпорядження міського голови «Про проведення днів захисту прав дітей та профілактики правопорушень в мікрорайонах міста» від 01.09.2006р. №467-р працівниками структурних підрозділів міськвиконкому проведено роботу на території міста: ЖЕО-1, 3, 4, 8, в селах Хриплин, Микитинці, Угорники Івано-Франківської міської ради.
В ході проведеної роботи виявлено дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях: не відвідували навчальні заняття, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків та сім’ї, в квартирах яких відключено водо-, теплопостачання та водовідведення, соціальних сиріт. Частина дітей влаштована в притулок для неповнолітніх служби у справах неповнолітніх ОДА. Потребує постійного контролю питання перебування на території міста дітей, уродженців Закарпатської області та республіки Молдова, які тривалий час не навчалися. Зокрема, на території села Угорники було виявлено та вилучено двох неповнолітніх – уродженців Закарпатської області, а на території с.Хриплин – двох дітей, які бродягували на території дачного масиву. В багатьох випадках діти проживали в антисанітарних умовах, були позбавлені батьківської уваги та не мали елементарних засобів для існування.
Проведення таких заходів дозволяє не тільки виявити та запобігти таким негативним явищам як дитяче бродягування, жебракування та правопорушення, а й вчасно надати необхідну допомогу.