12 серпня 2021 року на території колишнього палацу Потоцьких (вул. Шпитальна,5) відбулась пресконференція з представленням концепції ревіталізації та розвитку палацового Комплексу. До участі в обговоренні було запрошено ЗМІ та всіх зацікавлених представників громадськості.
Крім презентації самої концепції, директор комунального підприємства «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар розповів про загальний стан справ у роботі.
«Підприємство створене в лютому-березні 2018р. Важко впевнено і ствердно відповісти на запитання – чи був на той момент в місті, і не тільки в Івано-Франківську, позитивний досвід зі створення ефективного підприємства, метою діяльності якого є збереження та розвиток напівзруйнованого, закинутого історичного комплексу – пам’ятки архітектури. По факту, ми починали з нуля. На відміну від поширеної у соцмережах хибної інформації про те, що підприємство працює в повному складі з початку 2018, варто зазначити, що на початку роботи в штаті працював лише один працівник – директор. Пізніше було прийнято бухгалтера, а далі, до кінця року – ще ряд працівників у кожен з відділів», – розповідає Володимир Гайдар.
Архітектор наголошує, що реставрація – складний, тривалий, багатоетапний науково-проектний процес, в якому задіяні фахівці з різних галузей.
«Це роботи, які побачити, чи помацати одразу не можна. Отримати гарну картинку вже і негайно в цьому процесі не вдасться. Реставраційна діяльність регламентується окремим законодавством та специфічними, вузькоорієнтованими Державними будівельними нормами, а також нормативами, які регламентують будівництво загалом. Дуже важливими в процесі реставрації є підготовчі та попередні реставраційні роботи. Тільки на ці роботи з комплексним дослідженням усіх будівель, споруд та території комплексу довелось витратити майже півтора року часу! Але вони дали базу для виготовлення подальших проектів реставрації», – каже Володимир Гайдар.
Зокрема, на цій основі в 2019-2020 роках, за участі наукового супроводу: