22 вересня Міністр Олексій Кучеренко обговорив з представниками центральних органів виконавчої влади, Асоціації міст України, міжнародних фінансових організацій перспективи фінансування житлово-комунального господарства у 2010 році.
Головним питанням зустрічі стало обговорення перспектив залучення коштів міжнародних фінансових установ для реалізації проектів у сфері житлово-комунального господарства в містах України. Також було досліджено позитивний досвід комунальних підприємств міст Одеси, Чернігова, Івано-Франківську у реалізації проектів з переобладнання систем водопостачання та водовідведення в межах проекту «Розвиток міської інфраструктури».
В ході зустрічі Міністр з питань житлово-комунального господарства О.Ю. Кучеренко висловив подяку Міжнародному банку реконструкції та розвитку за інвестиційну підтримку вітчизняної міської житлово-комунальної інфраструктури, а також представникам всіх міжнародних фінансових організацій та установ за допомогу у розробці та здійсненні проектів підвищення енергоефективності в Україні.
«Ми всі повинні зрозуміти, що у зв’язку з міжнародною фінансовою кризою Уряд буде відходити від практики беззворотніх дотацій комунальним підприємствам. Відтепер необхідно розраховувати здебільшого на кредитні ресурси за умов відкритої, прозорої конкуренції у відборі на їх отримання. - наголосив Міністр у своєму виступі. - Одеса, Чернігів – це міста, які кожне вже двічі скористалося кредитними можливостями міжнародних фінансових організацій. Це міста, які дивляться у майбутнє і розуміють, що необхідно шукати всі можливі шляхи фінансування.»
На зустрічі також розглядалася бюджетна підтримка галузі в 2010 році.
Так, сума бюджетного запиту МінЖКГ за 11-ма програмами загалом становила 4,6 млрд. грн., в тому числі на реалізацію заходів «Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ» - 2,9 млрд. гривень. Проектом Державного бюджету на наступний рік враховано з чітким зазначенням суми фінансування лише 500 млн. грн у Стабфонді на заходи з енергозбереження.
Джерелом для реалізації Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ можуть стати також інші статті Стабілізаційного фонду: соціально-економічний розвиток міст, сіл і селищ, в тому числі виконання Загальнодержавної програми «Питна вода України» - 1 млрд. грн.; реалізація регіональних і галузевих інноваційних програм та проектів інноваційного розвитку – 300 млн. грн., реалізація інвестиційних та інноваційних проектів з енергозбереження – 500 млн. грн. За Кіотським протоколом можна розраховувати ще на 1,5 млрд. гривень.
Щодо надання бюджетної допомоги містам, Міністр зазначив, що останнім часом на тлі позитивних процесів розвитку місцевого самоврядування в Україні, її житлово-комунальне господарство стало надто децентралізованим. Він поінформував, що у проекті Держбюджету також передбачена допомога місцевим бюджетам, але з посиленням системи державного управління. У цьому зв’язку Міністром було наголошено, що жодний проект міста з фінансуванням з Держбюджету не розглядатиметься без наявності генерального плану розвитку міста, затвердженої схеми теплопостачання та чіткої програми з водопостачання.
В ході зустрічі з керівниками водоканалів міст Чернігова, О.М.Шкіньом, та Коломиї, І.П.Калинякою, Міністром О.Ю.Кучеренко і заступником Міністра фінансів України А.М. Кравцем були підписані субкредитні угоди про надання позик в рамках «відкритого» компоненту проекту «Розвиток міської інфраструктури». Згідно з документом, комунальне підприємство "Чернігівводоканал" отримало позику у розмірі 8 млн.дол.США, а комунальне підприємство "Коломияводоканал" - 2,6 млн. дол.США.
У заході взяли участь голова представництва Світового банку в Україні Мартін Райзер, Керівник проекту «Розвиток міської інфраструктури» від Міжнародного банку реконструкції та розвитку Сіма Мангі, Радник Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Швеція в Україні Ульф Сьор, заступник Міністра фінансів України А. Кравець, представники державної та міської влади.
Довідка щодо виконання проекту «Розвиток міської інфраструктури»
Одесою підготовлена та наразі узгоджується зі Світовим банком тендерна документація на проведення національного тендеру, щодо найму підрядника для виконання робіт з реконструкції самопливних колекторів, водопроводу по Деволановському узвозу та дощової каналізації по вул. Єврейській в м.Одеса. Зараз триває процес проходження державної експертизи проекту. Орієнтовна вартість робіт становить 3,8 млн. дол. США, а контракт з підрядником за результатами тендеру планується підписати до кінця 2009р.
Чернігів закупив спецтехніки, тракторів-екскаваторів, автокранів по тендеру №ChWWP-ICB-02 загальною вартістю 23,3млн. грн. На сьогоднішній день всю техніку поставлено та оплачено.
29 липня 2009 року Світовим банком погоджено тендерну документацію та оголошено тендер на закупівлю глибинних насосів на загальну суму 2 млн. дол. США, яка буде фінансуватись в рамках «відкритого компоненту».
Крім цього проходить погодження з Світовим банком тендерна документація на санацію водопроводів та каналізаційних колекторів з проектною вартість близько 8 млн. дол. США.
В
Івано-франківську 29 липня 2009 року здійснено поповнення спеціального рахунку на 100тис. дол. США.
01 жовтня 2008 року проведено тендер на придбання устаткування для внутрішньої перевірки трубопроводів. Переможець тендеру ЗАТ «Таріс» (Росія), сума контракту 49 тис. євро. В зв’язку з тим, що контракт не було підписано в термін дії пропозиції, то тендер анульовано і він повторно проводитись не буде.
16 липня 2009 року за результатами тендеру, підписано договір на закупівлю обладнання для пошуку витоків з фірмою «Інфра-Спектр» на 28 тис. дол. США. 17 серпня 2009 року до Мінжитлокомунгоспу подано документи на оплату обладнання по даному договору.
Оголошено тендер на закупівлю «Електролізної установки для знезараження питної води» з кошторисною вартістю 400 тис. дол. США. Кінцева дата подання пропозицій 27 серпня 2009 року.
На сьогоднішній день проходить погодження з Світовим банком тендерної документації на закупівлю лабораторного обладнання на загальну суму 270 тис. дол. США.