Цьогоріч заводу виповнюється 155 років. З цієї нагоди завод передасть громаді міста паровоз, який знаходиться на його території. Це своєрідна вдячність за те, що підприємство врятували від банкрутства. Паровоз встановлять у Привокзальному сквері.
Протягом 2017 року, коли було викуплено завод, «ЛРЗ» реалізував продукції на 25 млн гривень. Кожні наступні роки реалізовували продукції на суми від 70 до 100 млн гривень.
Згідно з інвестиційною програмою яка була затверджена в договорі з Фондом Держмайна, приблизно 1,5-2 млн гривень вкладаються в покращення обладнання та створення комфортних умов праці.
За перше півріччя 2021 року уклали договорів на 71,8 млн гривень. Нагадаємо, що за минулий рік було 56 мільйонів, а за 2019 31 мільйон, це говорить про те, що кожного року відбувається зріст заключених договорів, а відповідно і кількість виготовленої продукції. Заводом вже підписано угоди на ремонт однієї дрезини ДГКу для порту «Южний» та ремонт двох дрезин АДМ для Укрзалізниці. Крім того, виграно приватних тендерів на ремонт наступного обладнання:
Модернізація тепловоза ТГМ – 1 шт.
Ремонт дизелів 6ЧН21/21 – 3 шт.
Ремонт гідропередач УГП – 10 шт.
Ремонт колісних пар серії ТГМ – 24 шт.
Ремонт компресорів ПК – 6 шт.
"За перше півріччя зросла заробітня плата працівників, але є й проблема. Тендерні процедури які оголошує залізниця і любий з наших замовників протягом кількох місяці є виконаними, пізніше триває процедура реєстрації податкових накладних і по договору в термінах 35-45 банківських днів замовник оплачує рахунки, отже практично пів року ми оплачуємо всі витрати самі. Тому щорічно в нас виникає касовий розрив який не дає підприємству ще успішніше працювати і викликає певні збої із виплатою зарплати. Ми намагаємось виправити цю ситуацію в рахунок кредитних коштів. Зараз працюємо з фінансовими установами, щоб подолати цей касовий розрив", - ділиться Руслан Терешко.
Станом на сьогодні, виготовлено та реалізовано продукції на 51 млн гривень. В 2021 році вдалося наростити приватні замовлення до 25%. В першому півріччі підприємство сплатило понад 13 млн гривень податків. Кожного року підприємство сплачує 20-25 млн гривень податку. Загалом, з моменту викупу заводу, «ЛРЗ» сплатив понад 75 млн гривень податків.
Для міста зробили флаг-штоки, пандуси, огородження для шкіл, огородження для спортивних майданчиків, меморіальні таблички та велостоянки. Також в планах освоїти виготовлення дитячих майданчиків, лавок та урн для сміття.
Тож завод працює і потребує кадрів: зварювальників, токарів, слюсарів.
«Планується створити підприємство «ЛРЗ-АГРО», яке спеціалізується по обробці с/г землі. Крім того маємо на меті спробувати будувати соціальне житло, створивши для цього «ЛРЗ-БУД»,- додав міський голова Руслан Марцінків.