5-6 вересня 2009 року в Івано-Франківську вже вкотре пройшов фестиваль народно-прикладного мистецтва України – «Карпатський вернісаж». Участь у фестивалі взяли близько 200 майстрів з 20 областей України (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька), з них майже половина — народні майстри з Івано-Франківської області.
Урочисто відкрився фестиваль 5 вересня і, за словами директора фестивалю Наталі Гасюк, кількість майстрів та відвідувачів вкотре засвідчила затребуваність такого заходу та його зростаючу популярність. Багато майстрів привезли на фестиваль лише невеликі експозиції, які працювали як виставки, проте деякі вироби можна було і купити. Останнє в основному стосувалося предметів національного одягу, прикрас, гончарних виробів.
Окрім того, під час фестивалю біля дзвінниці на майдані Шептицького Мистецька молодіжна формація „Форумс” влаштовувала майстер-класи для усіх охочих з деяких видів народних промислів. Надзвичайно популярним серед малечі був майстер-клас із розмальовування глиняних фігурок тварин.
Фестиваль проводився за підтримки Івано-Франківської обласної державної адміністрації та виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Під час „Карпатського вернісажу” були представлені 40 видів народних промислів, які на сьогодні збережені та існують в Україні. Серед видів народних промислів, що презентувалися під час фестивалю, будуть майстри та умільці, які представлятимуть писанкарство, витинанку, вишивку, бісероплетіння, національний одяг, гончарство, різьбярство та інші традиційні та новітні види народних промислів.
![]() ![]() |