Вжито ряд заходів щодо протидії корупції та хабарництва. В поточному році працівниками Івано-Франківського МВМ задокументовано 14 фактів зловживання службовим становищем, 9 фактів хабарництва посадовими особами, 2 факти перевищення влади.
Працівниками міліції виявлено 147 злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків задокументовано 29 фактів збуту наркотиків, 108 фактів зберігання наркотичних речовин, виявлено 3 наркопритони.
З метою недопущення розповсюдження наркотичних засобів і психотропних речовин серед молоді постійно проводяться відпрацювання барів, кафе, інтернет-клубів та інших місць проведення дозвілля громадян.
Розглядаючи питання наркоманії неможливо оминути проблему вживання підлітками та молоддю алкоголю, оскільки даний факт може бути кроком до наркоманії, особливо в підлітковому віці, - віці, коли підліток намагається самоствердитись, виглядати дорослішим. Саме на цьому віковому етапі багато молоді спробувавши раз наркотики, надалі не може відмовитись від нього. Вони звикають - а назад вороття нема. В рамках Муніципальної програми врядування та сталого розвитку/ Програми розвитку ООН працівниками соціально-психологічної служби опитано понад 2000 учнів 8-11 класів загально-освітніх закладів про отримання ними інформації в школі, в сім'ї, через телебачення, в позашкільних закладах, в громадських організаціях щодо шкідливості тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотиків. Найбільше учні отримують інформації в школі, найменше в громадських організаціях.
Щодо спроби вживання алкоголю школярами маємо наступну кар тину:
|
8 клас % |
9 клас % |
10 клас % |
11 клас % |
Так, я спробував вживати алкоголь |
15,3 |
28 |
37,3 |
32,4 |
Часто вживаю |
0,8 |
1,5 |
5 |
4,1 |
На свята |
31,6 |
28 |
34 |
28,7 |
Напрошується висновок, що найбільше інформації про алкоголь діти отримують в сім'ї. Навіть в садочку діти, граючи "в сім'ю", сідають в коло, "наливають і стукають чарками". Тому побажання батькам - під час сімейних святкувань накривати дітям окремі безалкогольні столи, не залучати неповнолітніх до розпивання спиртних напоїв.
В загальноосвітніх навчальних закладах міста з питань профілактики СНІДу, наркоманії складено комплексний план, в 31 загальноосвітньому навчальному закладі організовано роботу наркологічних постів, проводяться опитування. Дослідженням було охоплено 12841 учня 5-11 класів: 88% вважають, що вживання наркотиків - це великий ризик, разом з тим 26% учні 5-6 класів, 32% -7-8- класів, 28% -9-11-класів вказують на те, що викурити "план" не означає стати наркоманом, 4% учнів 7-8 класів вже пробув? пи наркотики; 49% учнів 9-11 класів відповіли, що наркотики - це доступне і поширене явище серед підлітків. Освітянами проводяться тематичні години із залученням працівників соціально-психологічної служби, лікарів-наркологів. Відпрацьовуються ефективні форми роботи щодо недопущення розповсюдження наркотичних та психотропних речовин серед школярів. Дані питання виносяться на батьківські збори, засідання батьківських рад і комітетів.
При міському центрі соціальних служб для сімей, дітей та молоді діє спеціальна служба "Школа волонтерів", яка налічує 35 осіб учнівської та студентської молоді. Працівниками центру спільно з волонтерами проводяться лекції, бесіди, тренінги, ігротеки та відеолекторії на теми: "Здоровий спосіб життя", "Здоров'я та майбутня сім'я", "ВІЛ/СНІД - невидима загроза", "Тютюн, алкоголь, наркотики - це не для мене". На виконання Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ- інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД в місті діє спеціалізована служба для споживачів ін'єкційних наркотиків "Довіра", метою якої є запобігання поширення ВІЛ/СНІДу (обмін шприців, консультація лікаря, профілактична робота).