Спалювання опалого листя восени заборонене чинним законодавством і вважається серйозним забрудненням атмосфери. Про це під час вівторкової оперативної наради нагадали керівникам комунальних підприємств. Адже за інформацією служби оперативного реагування міськвиконкому протягом останнього тижня випадки спалювання опалого листя почастішали, що призводить до збільшення кількості загорянь, на ліквідацію яких виїжджає оперативно-рятувальна служба.
Як пояснюють санітарно-епідеміологічні служби, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кілограмів мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. З тліючого листя виділяється бензопрен, здатний викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини — одні з найотруйніших для людини речовин, які при всмоктуванні в легені, у верхні дихальні шляхи спричинюють алергічні реакції у формі бронхіальної астми, алергічного риніту.
Стаття 771 „Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків” Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що „Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу – тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.”
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.