Сьогодні, 2 вересня 2009 року, об 11.00 в залі засідань МВК відбулась прес-конференція міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса. Основними темами, які обговорювалися стали такі як рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міськради щодо перенесення асфальтного заводу, відзначення в місті Дня підприємця, а також проведення «Карпатського вернісажу».
Зокрема, щодо перенесення асфальтного заводу, то було зазначено наступне. Рішенням виконавчого комітету «Про забезпечення виконання інвестиційного договору» затверджуються зміни до інвестиційного договору та врегульовуються тристоронні відносини, що виникають між інвестором, замовником та міською владою щодо винесення асфальтного заводу, що наразі розташований по вул. Макогона. 23а, за межі міста Івано-Франківська. Інвестором в даному випадку виступає ВАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика», а замовником робіт виступає Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Цим рішенням інвестора (ВАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика») зобов’язано подати на засідання виконавчого комітету міської ради перелік земельних ділянок, що відповідають критеріям для розміщення асфальтного заводу.
Угодою про зміну та доповнення умов згаданого інвестиційного договору передбачено, що асфальтний завод (комплекс виробничого та технологічного обладнання діяльність якого спрямована на виробництво шляхобудівельних матеріалів, що розміщений на вул. Макогона, 23 «А» перебуває у власності територіальної громади міста Івано-Франківська) буде перенесено за кошти інвестора на ділянку інвестора, яка знаходиться не далі ніж за 25 км від меж міста Івано-Франківська.
Земельна ділянка асфальтного заводу - земельна ділянка орієнтовною площею 2,0052 га, на якій розміщений асфальтний завод буде використана інвестором для будівництва групи житлових будинків в районі вулиць Крайківського-Макогона в м Івано-Франківську
Перенос асфальтного заводу повинен бути здійснений протягом 6 місяців з моменту отримання інвестором усіх дозволів. Для цього Управління житлово-комунального господарства МВК протягом жовтня 2009 р. повинне забезпечити почергову зупинку і передачу технологічного обладнання асфальтного заводу для перенесення у відповідності до проектно-кошторисної документації, а також забезпечити технічний нагляд за роботами по винесенню асфальтного заводу згідно з проектно-кошторисною документацією. Окрім того, замовник – УЖКГ, протягом 30 календарних днів після введення новозбудованого асфальтного заводу в експлуатацію в порядку встановленому законодавством, прийняти його на баланс.
Щодо відзначення в місті Івано-Франківську Дня підприємця (перша неділя вересня), то в місті третій рік поспіль до Дня підприємця проводиться ряд заходів, а саме: проведення на базі українсько-канадського бізнес-центру круглих столів, семінарів з питань підприємництва; організація урочистих заходів (відзначення підприємців та керівників підприємницьких структур грамотами та подяками); спартакіада, приурочена до Дня підприємця, серед збірних команд суб’єктів підприємництва, депутатів міської ради, працівників виконавчого комітету міської ради. В місті створена та функціонує Рада підприємців при міському голові, що є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при міському голові, яка створюється з метою сприяння розвиткові та підтримці підприємництва у місті; діють громадські об’єднання підприємців.
Підприємництво, рівень розвитку якого є індикатором сприятливого клімату для економічного зростання міста, залучення інвестицій тощо, не тільки зберігає досягнуті позиції, але й з кожним роком посилює свій вплив на формування загальних соціально-економічних показників м. Івано-Франківська. Важливо, щоб місто розвивалося динамічно, забезпечувало благополуччя мешканців. І в цьому значну роль відіграють підприємці. Адже третю частину надходжень до міського бюджету складають надходження від малого і середнього бізнесу.
Підприємництво в місті Івано-Франківську має міцні традиції та значні досягнення. Розмаїття товарів та послуг, зміна “обличчя” нашого міста – все це результати втілення в життя ініціативи сучасних підприємців. На їхньому рахунку – й меценатська і благодійна діяльність, й участь у розв’язанні соціальних питань міста.
На сьогодні в місті є понад 6 тис. діючих суб’єктів господарювання. Одним з основних пріоритетів в економічній сфері міста визначено розвиток, зокрема, малого бізнесу, який останнім часом формується як сектор економіки, що стрімко і динамічно зростає та розвивається як в кількісному, так і в якісному плані, та є реальним джерелом створення нових робочих місць, наповнення міського бюджету тощо. На даний час в Івано-Франківську працює понад 3 тис. малих підприємств (141 малих підприємств на 10 тис. населення) та понад 16 тис. підприємців.
Залучення до підприємницької діяльності все більшої кількості громадян є позитивним фактором, що сприяє зниженню напруженості на ринку праці та вирішенню проблеми безробіття. Малі підприємства і підприємці є основним джерелом створення нових та додаткових робочих місць. Так, частка зайнятих у малому бізнесі складає близько 35% від загальної кількості зайнятих у сфері економіки. Близько 85% обсягів виробництва малого бізнесу зосереджено в п’ятьох основних видах економічної діяльності, а саме: торгівлі, промисловості, будівництві, операціях з нерухомістю та транспорті.
Окрім того, під час прес-конференції йшлося про те, що наприкінці цього тижня 5-6 вересня 2009 року в Івано-Франківську вже вкотре проходитиме фестиваль народно-прикладного мистецтва України – «Карпатський вернісаж». Участь у фестивалі підтвердили близько 200 майстрів з 20 областей України (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька), з них майже половина — народні майстри з Івано-Франківської області.
Фестиваль проводиться за підтримки Івано-Франківської обласної державної адміністрації та виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
На фестивалі будуть представлені 40 видів народних промислів, які на сьогодні збережені та існують в Україні. Серед видів народних промислів, що презентуватимуться під час фестивалю, будуть майстри та умільці, які представлятимуть писанкарство, витинанку, вишивку, бісероплетіння, національний одяг, гончарство, різьб’ярство та інші традиційні та новітні види народних промислів.
Організатори гостинно запрошують відвідати фестиваль 5 вересня 2009 року – з 11.00 до 19.00 та 6 вересня 2009 року – з 10.00 до 18.00