20 травня світовою спільнотою відзначається міжнародне професійне свято метрологів Всесвітній день метрології.
Історія метрології – вагома складова історії розвитку продуктивних сил у суспільстві, прогресу державності, торгівлі, науки. Метрологія завжди була державною справою, однак тільки у 1875 році, саме 20 травня, у Парижі на дипломатичній метрологічній конференції представники 17 країн підписали Метрологічну конвенцію – першу міждержавну угоду про науково-технічну співпрацю для забезпечення єдності та удосконалення метричної системи. А у жовтні 1999 року на 88-му засіданні Міжнародного Комітету мір і ваг було ухвалене рішення про встановлення Всесвітнього дня метрології з нагоди 125 річниці підписання цієї метричної конвенції. У 2009 році гасло професійного свята «Метрологія в комерції» особливо підкреслює значення та важливість даного напрямку діяльності, адже сучасне виробництво неможливе без точних вимірювань. Від того наскільки вірно і точно працює прилад, що здійснює вимірювання, залежить правильність взаєморозрахунків, діагностики, якість продукції, стан навколишнього середовища.
У зв’зку зі вступом до Світової організації торгівлі перед Україною постало ряд завдань щодо подолання технічних бар'єрів у торгівлі та взаємного міжнародного визнання вимірювань та випробувань. У 2003 році Україна приєдналась до угоди про взаємне визнання національних еталонів і сертифікатів калібрування та вимірювань, що видаються національними метрологічними інститутами ( CIPM МRA), розроблену Міжнародним комітетом мір та ваг. Потребу у функціонуванні надійної та визнаної в міжнародному масштабі системи вимірювань зараз усвідомлюють законодавчі органи, уряди та адміністративні органи торгівлі багатьох країн світу. В Україні реалізація стратегії розвитку державної метрологічної системи здійснюється в тісному взаємозв’язку із загальним курсом реформ та вимог глобальної метрологічної системи.
Свою діяльність з реалізації державної політики у сфері метрології здійснює і ДП «Івано-Франківськстандартметрологія». Як Головна організація Держспоживстандарту України з вимірювання об’єму та об’ємної витрати газу підприємство здійснює науково-методичне керівництво роботами з передачі розмірів одиниць об’єму та об’ємної витрати газу від Державного первинного еталона до вторинних та робочих еталонів.
В рамках виконання протягом 2007-2008 років робіт згідно Плану науково-дослідних і дослідно-конструкторськихробіт Держспоживтсандарту України у сфері метрології та еталонної бази фахівцями ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» створено вторинний еталон одиниці об’єму та об’ємної витрати газу та одиниці молярної частки компонентів у газових середовищах. На виконання угоди СIMP MRA ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» здійснює міждержавні звіряння державного еталону одиниці об’єму та об’ємної витрати газу , співпрацює з міжнародними метрологічними організаціями. Зокрема, ще наприкінці 2003 року в рамках цієї співпраці та за результатами аудиту експертів КООМЕТ одержано Свідоцтво про довіру до системи управління якістю відповідно до стандарту ISO/IEC 17025. Крім цього, завершується проходження останнього етапу міжрегіональної експертизи калібрувальних і вимірювальних можливостей України в галузі об’єму та об’ємної витрати газу для розміщення їх в базі даних Міжнародного комітету мір та ваг.