З 1 січня 2009 року набрали чинності постанови Кабінету Міністрів України №606 та №607 від 09.07.2008р. про “Порядок проведення державного технічного огляду транспортних засобів” та “Порядок надання суб'єктами господарювання повноважень на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду”.
Даними порядками реалізовано положення ст.23 Закону України “Про автомобільний транспорт” щодо організації перевірки технічного стану транспортних засобів під час державного технагляду суб'єктами господарювання ( приватними СТО).
Запровадження практики здійснення державного технічного огляду автотранспорту приватними СТО зумовлено стрімким зростанням кількості авто на наших дорогах. Однак, не кожна СТО зможе за власним бажанням здійснювати такий огляд. Для одержання повноважень на проведення перевірок технічного стану колісних транспортних засобів суб'єктам господарювання необхідно атестувати свої вимірювальні лабораторії або відповідні підрозділи. СТО можуть проходити атестацію як в Національному агенстві з акредитації України, так і в територіальних підрозділах Державтоінспекції за участю відповідальних представників Головавтотрансінспекції, Мінтрансзв'язку та Держспоживстандарту .
Для успішного проходження атестації, у відповідності до “Правил уповноваження та атестації у державній метрологічній системі” та ДСТУ 3649-97, ДСТУ 4276:2004, ДСТУ 4277:2004, ГОСТу 5727-88, СТО необхідно мати в наявності діагностичне обладнання для виконання всіх видів робіт з проведення перевірки технічного стану транспортних засобів, та методики виконання вимірювань, які забезпечують одержання результатів з гарантованою точністю. Окрім цього,експерти, які проводять оцінку можливостей СТО, звертають увагу на рівень освіти персоналу та знання особливостей конструкції транспортних засобів. Однією з нових вимог щодо рівня обслуговуваня СТО є обов'язкове володіння персоналу навиками роботи на комп'ютерній техніці для документування результатів перевірки техстану автомобілів, наявність комп'ютерного обладнання для ведення електронного журналу обліку виданих протоколів перевірки та каналів зв'язку для передачі відповідної інформації до баз даних Державтоінспекції. А для забезпечення зручності клієнтів СТО повинні бути обладнані під'їзними шляхами, майданчиками для очікування або стоянками транспортних засобів та кімнатами для прийому громадян і оформлення результатів перевірок.
З огляду на наявність великої кількості скарг на якість обслуговування та надання послуг станціями технічного обслуговування, власникам авто, перед тим як довірити свій транспортний засіб у руки майстрів, варто поцікавитись чи наявні у даної СТО відповідна документація та дозволи на здійснення робіт з ремонту і технічного обслуговування автомобілів.
На сьогоднішній день в нашій області ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” атестовано 10 станцій СТО, які отримали повноваження на проведення державного технічного огляду транспортних засобів. Зокрема, у м.Івано-Франківську таких СТО п'ять ( ВАТ“Івано-Франківськ-Авто”, ЗАТ“Карпати-Лада”, ТзОВ“АТП-12629”, ПП Скулінець В.Т., ПП “Нік-Авто”), у м.Калуші – 2 ( ТзОВ “Автотранспортна асоціація” та ПП “Автоцентр-тест”) та по одінй у м.Косові ( ПП “ВБ АВТО”), в м.Коломиї ( ВАТ “Коломийське АТП”) та смт.Рожнятові ( ВКФ “Силует”).
Однак, зрозуміло, що для налагодження безперешкодного процесу проходження державного технічного огляду такої кількості станцій недостатньо. Сподіваємось, що оцінюючи вимоги сьогодення та орінтуючись на задоволення потреб споживачів мережа атестованих СТО в Івано-Франківській області і надалі розширюватиметься. А ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” звертає увагу власників СТО на можливість отримання ними консультатій щодо проходження атестації.
ДП “Івано-Франківськстандартметрологія”
Контактна особа
Подошва Ольга Валеріївна
78-65-96, 3-02-00