Про підсумки роботи промисловості м.Івано-Франківська за січень–лютий 2009р.
16:33 23 Бер 2009 |
Прес-служба |
переглядів
Головне управління статистики інформує. За січень 2009р. промисловими підприємствами міста реалізовано продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах (без ПДВ та акцизу) на 174,8 млн.грн., що склало 18,9% від загальнообласного показника. У структурі реалізації частка підприємств з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води становила 59%, з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 26,3%, машинобудування – 5%.
У розрахунку на одну особу населення обсяг реалізованої промислової продукції склав 731,8 грн. (по області – 671,2 грн.)
В обсязі реалізованої продукції добувної і переробної промисловості 73% становили товари широкого та тривалого використання, 20,4% – сировинна продукція, 6,6% – продукція інвестиційного призначення. Порівняно з січнем 2008р. зросла частка товарів широкого та тривалого використання на 19 в.п. при зменшенні частки сировинної та інвестиційної продукції на 10,4 та 8,6 в.п., відповідно.
За підсумками січня–лютого 2009р. у добувній промисловості, яка представлена підприємствами з добування корисних копалин, крім паливно-енергетичних, порівняно з відповідним періодом 2008р. збільше-но видобуток піску, гальки, гравію та щебеню для будівництва на 69,2%.
У переробній промисловості підприємствами з виробництва харчових продуктів та напоїв збільшено випуск свинини мороженої у 6,2 раза, круп – у 4,7 раза, маргарину і продуктів аналогічних – на 66,7%, свинини свіжої (парної) чи охолодженої – на 45,8%, хлібобулочних виробів – на 6,9%, майонезу – на 3,3%. Водночас спостерігалось зменшення виробництва яловичини і телятини морожених, яловичини і телятини, свіжих (парних) чи охолоджених, кормів готових для сільськогосподарських тварин та свійської птиці на 75-85%, виробів кондитерських з желе, печива солодкого і вафлів, борошна на 17-29%.
На підприємствах легкої промисловості зріс випуск пальт, напівпальт, накидок, плащів, курток теплих типу «парки» чи «аляски» (включаючи лижних) та виробів аналогічних жіночих та дівчачих з тканин при зменшенні виробництва жакетів, блейзерів, піджаків, жіночих та дівчачих з тканини, суконь та сарафанів, спідниць та спідниць-брюк.
Підприємствами з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів, у січні–лютому 2009р. скорочено виробництво паркету дерев’яного щитового на 85,2%, деревини, уздовж розпиляної чи розколотої – на 66,7%, шпону струганого – на 57,4%, вікон, дверей дерев’яних – на 52,7%, виробів дерев’яних будівельних та столярних – на 33,3%.
У хімічній промисловості зросло виробництво напівфабрикатів гумових, засобів миючих, препаратів лікарських інших при скороченні випуску шин, вікон і коробок віконних засклених з пластмаси, виробів пластмасових інших для транспортування чи пакування товарів.
Проти січня–лютого 2008р. зменшено випуск більшості видів неметалевої мінеральної продукції: стінових будівельних матеріалів, сумішей бетонних готових для використання, елементів конструкцій збірних для житлового чи цивільного будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю на 56-77%.
На підприємствах металургійного виробництва скорочено виробництво металоконструкцій будівельних збірних, конструкцій інших, плит, панелей та виробів аналогічних з металів чорних або алюмінію на 64-75%.
У машинобудуванні зменшено випуск трансформаторів електричних на 88,2%, верстатів для оброблення дерева – на 84,6%, приладів для вимірювання фізичних та хімічних величин – на 81,4%, газомірів – на 23,8%, приладів та апаратури для автоматичного регулювання та керування – на 20,6%. Водночас збільшено виробництво плугів підвальних, машин пральних ємністю 10 кг і менше сухої білизни автоматичних, схем інтегральних та мікромодулів.