Івано-Франківська міська рада на сесійному засідання 25 лютого цього року затвердила перелік заходів, які б мінімізували влив світової фінансово-економічної кризи на економіку міста. Перелік заходів та механізми їх реалізації затверджувались з урахуванням результатів роботи антикризової групи, що була створена розпорядженням міського голови від 15.12.2008 року.
Серед таких заходів є доручення галузевим управлінням виконавчого комітету підготувати та подати проекти для участі у конкурсах, оголошених ЄС, ПРООН, Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування з метою використання коштів міжнародних донорських організації.
Ще одним з антикризових заходів, що визначені у рішенні сесії міськради, є вивчення можливостей реорганізації та перепрофілювання окремих підприємств міста Івано-Франківська для випуску товарів народного споживання. При цьому для таких підприємств передбачатимуться пільги та зустрічні пропозиції з боку міськради.
Також серед антикризових заходів є надсилання пропозицій промислових підприємств міста до Торгово-економічних представництв за кордоном щодо можливостей співпраці із профільними зарубіжними компаніями з питань спільного виробництва продукції, надсилання комерційних пропозицій та прайс-листів до міст-партнерів Івано-Франківська.
Одним із способів пожвавлення економічного життя у Івано-Франківську, на думку депутатів міськради у контексті антикризовиз заходів, також є сприяння виходу продукції міських підприємств на споживчі ринки сусідніх областей. Для чого передбачається підготовка та випуск інформаційного буклету про підприємства міста „Ділова Івано-Франківщина”. У цьому ж напрямку міськрада планує сприяти місцевим товаровиробникам у виділенні земельних ділянок та наданні в оренду об’єктів комунальної власності для створення торгової мережі по торгівлі продукцією власного виробництва.
Ще одним з антикризових рішень є акцент на методах подолання безробіття. Серед заходів цього напрямку передбачається вдосконалення практики залучення тимчасово безробітних громадян на громадські та сезонні роботи, аналіз ринку праці у кризовий та посткризовий період з метою прогнозування його потреб і відповідно підбору, перепідготовки фахівців.
Заходи з мінімізації негативного впливу економічно-фінансової кризи на економіку міста Івано-Франківська також передбачають наступне:
- спрощення дозвільних процедур для суб’єктів підприємницької діяльності, що започатковують власну справу;
- передбачення коштів для пільгового кредитування малого бізнесу в Програмі розвитку малого підприємництва на 2009-2010 рр. тощо.