Вагомою проблемою, яка постала перед Україною при вступі до СОТ та наближенні до Європейського Союзу, є визнання на міжнародному рівні вимірювальних та калібрувальних можливостей нашої країни. Одним з перших кроків до цього є забезпечення єдності вимірювань у нашій країні. Науково-технічною основою забезпечення єдності вимірювань у державі, що сприяє захисту інтересів споживачів, підвищенню точності обліку енергоресурсів, розвитку міжнародної торгівлі, наукової та виробничої сфери економіки є еталонна база. На сьогоднішній день еталонна база України містить 58 державних еталонів та 66 вторинних еталонів, в той час як для національної економіки потрібно близько 85 державних первинних та 100 вторинних еталонів.
На виконання угоди щодо взаємного визнання калібрувальних і вимірювальнх можливостей національних метрологічних інститутів ДП “Івано-Франківськстандарт- метрологія” активно співпрацює в рамках організації державних метрологічних установ країн Центральної та Східної Європи ( КООМЕТ). Зокрема, протягом 2008 року проведено міжнародні звіряння вихідних еталонів, результати яких засвідчили високий рівень еталонної бази ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” в галузі витратометрії газу. Дані про вимірювальні та калібрувальні можливості були підтверджені проведеними міжнародними звіряннями, пройшли регіональну експертизу для включення в базу даних міжнародного бюро мір та ваг ( м.Париж). Успішне проходження такої експертизи означає міжнародне визнання вимірювальних та калібрувальних можливостей, що дасть можливість вітчизняним виробникам витратовимірювальної техніки , зокрема і підприємствам нашої області, конкурувати на міжнародному рівні, уникати додаткових процедур підтвердження точності проведених вимірювань при експорті своєї продукції.
Ще одним важливим кроком до покращення системи технічного регулювання є міжнародне співробітництво по проекту Європейського Союзу “TWINNING”. В рамках цього проету з метою покращення метрологічного забезпечення обліку газу в Україні та наближення діючої системи технічного регулювання до вимог Європейського Союзу, протягом 2008 року ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” неодноразово відвідували експерти Євросоюзу. А в рамках реалізації Державної Програми розвитку еталонної бази на 2006-2010 роки ( затвердженої Кабінетом Міністрів України) науковці ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” працювали над виконанням 7 науково-дослідних робіт у сфері метрології та еталоноої бази. Істотним досягнення вже на початку 2009 року стало створення фахівцями ДП“Івано-Франківськстандартметрологія” вторинного еталона одиниці молярної частки компонентів у газових середовищах в діапазоні вимірювань від 0,1 до 99,9%, який вже в січні отримав офіційне визнання Держспоживстанадарту України – внесення до Реєстру державних, первинних і вторинних одиниць вимірювань. Метою розроблення цього еталону є забезпечення єдності вимірювань шляхом передавання розміру одиниці молярної частки компонентів газоаналітичним засобам вимірювань, які застосовуються підприємствами західного регіону України. Створення вторинного еталону одиниці молярної частки компонентів у газових середовищах підвищить оперативність роботи промислових підприємств, а здійснення необхідних повірочних робіт не виїзджаючи за межі регіону заощадить кошти підприємств на транспортні та інші витрати.