Участь школярів міста у Міжнародному проекті «Любуський Ветлеєм» та святі Коляд в м. Нова Суль Любуського Воєводства Республіки Польщі.
З 22 до 29 січня 2009 р. відповідно до Угоди про співпрацю між управлінням освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та Староством Новосольського повіту Любуського Воєводства Республіки Польща, на запрошення старости повіту п. Малгожати Лаховіч-Муравської та з метою участі у Міжнародному проекті «Любуський Ветлеєм» і святі Коляд колядницькі гурти учнівської молоді загальноосвітніх шкіл міста та с.Топорівці Городенківського району Івано-Франківської області перебували в м. Нову Суль Республіки Польщі
Гостей з України гостинно зустріли господарі: віце староста Новосольського повіту Любуського Воєводства пан Юзеф Сушинський та директор ліцею № 1 “Електрик” м. Нова Суль Гжегош Кьонігсберг, який є ініціатором даного проекту. Частину учнів розмістили для відпочинку та проживання в гуртожитку ліцею № 1 «Електрик», а учні Микитинецької ЗШ Івано-Франківської міської ради, які не вперше зустрічаються із своїми польськими друзями, були розквартировані у польських сім’ях.
Наступного дня юним українцям спільно із польськими ровесниками було організовано цікаву та змістовну екскурсійну поїздку в Карконоський Народний парк, який знаходиться неподалік від чеського кордону в Судетських горах. Після огляду місцевих музеїв та мальовничих краєвидів на учасників поїздки чекала несподівана та загадкова зустріч у Вальонській хаті із місцевими мешканцями.
У наступні дні учасників фольклорних колективів Івано-Франківської ЗШ №16 (керівник Надія Дідик) та Топорівської ЗШ (керівник Олександра Сливчук), солістів Оксани Микицей, Олександри Бузько, Ольги Борин (ЗШЛ № 23), Левицького Артема (ПМЛ), Оксани Андрусишин (СШ № 1), Нестора Лучка (гімназія № 3), Миколи Сливчука (ЗШ № 15) чекали концертні виступи перед церковною громадою у греко-католицькій церкві у м. Зелена Гура, костьолі святого Антонія в Новій Солі та Мирочині Долішньому, спільні польсько-німецько-українські виступи у місцевих школах. І скрізь, де б не виступали юні українські артисти, їх виступи супроводжував шквал оплесків та слова щирої вдячності учням та вчителям, які підготували хористів та солістів, за високу майстерність співаків. Після напружених виступів діти мали змогу поспілкуватись зі своїми польськими та німецькими однолітками, потанцювати на дискотеці та потоваришуватись із новими друзями, чудово відпочити та відновити свої сили в аквапарку.
Учні Микитинецької школи під керівництвом заступника директора Романа Хромея брали участь у виготовленні різдвяних шопок.
Керівники освітніх закладів, які входили до складу делегації, багато корисного для себе дізнались під час ознайомлення із особливостями організації освіти в Любуському воєводстві та Бранденбурзькій землі Німеччини, відвідавши різні навчальні заклади у цих країнах. Партнерами окреслені перспективи нових зустрічей та проектів, а також досягнуті попередні домовленості про подальшу українсько-польську співпрацю та партнерство між Івано-Франківською ЗШ № 16 (директор Микола Івануляк) та гімназією м. Нова Суль, Любочинським повітом та Городенківським районом нашої області.
При підведенні підсумків проведеної роботи в рамках міжнародної зустрічі учасники проекту висловили думку про доцільність та необхідність в подальшому продовжувати розпочату роботу, яка сприяє вивченню традицій та звичаїв різних народів Європи, зближує їх між собою і дає змогу стерти існуючі кордони між європейськими державами, які дістались нам від минулої епохи.