На позачерговій 37 сесії Івано-Франківської міської ради прийнятий міський бюджет на 2009 рік у сумі 514366,1 тис гривень. Після трьохгодинного обговорення, «за» прийняття головного фінансового документа Івано-Франківська проголосували 46 депутатів міської ради, 1- утримався, «проти» - не було.
Субвенції з державного бюджету передбачені у сумі 133917,7 тис грн., з обласного – 180 тисяч гривень. Дотація вирівнювання передбачена у сумі 18661,6 тисяч гривень.
Обсяг доходів загального фонду міського бюджету визначено у сумі 421210,5 тис грн., спеціального фонду міського бюджету – 93155,6 тис грн.
Бюджет розвитку міста на 2009 рік передбачений у сумі 42 мільйонів гривень та 5 мільйонів гривень – фонд соціально-економічного розвитку.
На думку міського голови Віктора Анушкевичуса, «..головний документ Івано-Франківська на наступний рік є збалансованим». Насамперед, стверджує мер, у 2009 фінансуватимуться захищені статті – це заробітна плата, енергоносії, медикаменти ти продукти харчування для бюджетних установ міста. Попри фінансові труднощі, розвиток медичної галузі, на думку Віктора Анушкевичуса, у місті не припиниться. На відміну від попередніх бюджетів, головний документ 2009 року не надає пріоритету жодній галузі господарства міста. Проте, переконаний міський голова, «…в місті буде можливість для розвитку освіти, культури та фізичного виховання і спорту. Головний акцент у цьому питанні поставлений на бюджет розвитку».
Підхід Міністерства фінансів України до формування місцевих бюджетів Віктор Анушкевичус розглядає досить критично. На його думку, тут збережений принцип «Грошей не дамо, рятуйтеся самі». Якщо б на розвиток культури міста передбачити ту суму, яку пропонує Кабмін, переконаний мер, «…тоді б довелося розпустити всі муніципальні колективи, а за ними – бібліотечну систему, музичні та художні школи міста».
Відтак, Віктор Анушкевичус називає бюджет міста «золотою серединою». Оскільки, авторам документу вдалося забезпечити головні вимоги фінансового документу – це виконання захищений статей та передбачити можливість для розвитку усіх галузей міста.
Водночас, міський голова зауважив, що рівень інфляції в Україні зріс на 30%, тоді як Кабмін передбачив зростання обсягів фінансування на рівні 6,6%. Також, Уряд держави не виконав обіцянку, щодо фінансування позашкільної освіти. Відтак, 4 мільйони гривень для утримання дитсадків, лягло на плечі органів місцевого самоврядування. Загалом, стверджує Віктор Анушкевичус, найважче було формувати дохідну частину бюджету, оскільки нині дати точні прогнози щодо ситуації на ринку енергоносіїв майже неможливо. У бюджеті на наступний рік коригування на оплату енергоносіїв зроблені у бік збільшення. В середньому, їх підняли на 10%.