В кожному ідеологічному чи політичному
русі найважливішу роль відіграють два
основні складники: ідея і людина….
Люди, які визнають, поширюють і здійснюють
ідеї та програму і з тією метою беруть
активну участь в русі, - творять його живий, діючий організм»
Степан Бандера
Туристичний путівник
«Степан Бандера, родина та його соратники»
На зламі XX-XI століть в українському суспільстві посилюється зацікавлення історичним минулим України. Особливо тим, що було під забороною, перекручувалося чужими ідеологіями та ворожими пропагандами.
Степан Бандера з юнацьких років розпочав боротьбу за волю України, за її державну суверенність і соборність. Його ім'я, як революціонера, політика і провідника ОУН, згодом стало символом боротьби за самостійність української держави. Від його прізвища утворились назви “бандерівський, бандерівець, бандерівка”, як і від прізвищ гетьманів України Симона Петлюри – “петлюрівець” та Івана Мазепи – “мазепинець”.
Вороги України словом “бандерівець” називали і досі називають членів Організації Українських Націоналістів, вояків Української Повстанської Армії та всіх свідомих українців, які готові пожертвувати задля України навіть власним життям.
Ворожа пропаґанда намагалася очорнити ім’я та діяльність С.Бандери, приписуючи йому звірства, організовані секретними службами окупаційних режимів. Всупереч замовчуванню і фальсифікації, прізвище Бандери набрало широкого розголосу. Багато праць висвітлюють цю проблему, багато політичних дискусій відбуваються в теперішній час, але на законодавчому рівні в Україні ще не визнано державницький вклад бандерівського руху.
Степану Бандері судилось стати видатною постаттю XX століття. Його ім'ям тепер називають державні та громадські заклади, вулиці населених пунктів. Про нього складено сотні пісень, видано тисячі книг. Його теоретична спадщина прискіпливо досліджується науковцями. Політичні гасла проголошені Степаном Бандерою є актуальними й сьогодні.
Менше відомо про родину Бандерів, членами якої були яскраві особистості, громадські й політичні діячі, провідні науковці, священики й журналісти, педагоги й інженери, лікарі й митці. Доля розкидала їх по світу – в США, Канаду, Німеччину. Єднають їх не тільки батьківські корені, але й палкий патріотизм та прагнення вибороти омріяну й багатостраждальну САМОСТІЙНІСТЬ УКРАЇНИ.
На честь відзначення 100-річчя від дня народження в Івано-Франківську буде урочисто відкрито пам’ятник лицарю українського духу символу нескореності української нації – Степанові Бандері. Цей пам’ятник не перший і напевно, що не останній, бо настав час возвеличити ім’я Провідника по всій державі щоб кожен чесний та сущий в Україні подякував Богові за те, що в найтемніші часи послав нам таку світлу постать і не озираючись ні на кого міг з гордістю сказати «Бандерівець – це звучить гордо!»
Путівник розрахований на учнівську та студентську молодь, екскурсоводів, туристів та широку громадськість, а також буде надано туристичним фірмам міста, як методичний посібник для організації нового екскурсійно-туристичного маршруту.
Відділ туризму МВК
тел. 55-64-83, [email protected]