Двадцять два роки тому Чорнобиль нечуваною бідою увійшов у наші серця і душі і ще довго нестерпним болем нагадуватиме про себе далеким нашим нащадкам. Згадаймо і вшануймо поклоном ліквідаторів наслідків аварії, які захистили собою не тільки Україну, а й усе людство. Згадаймо всіх, кому вкоротило віку це лихо і щиро вибачимося перед постраждалими, яким ми поки що не можемо допомогти у повній мірі, як це визначено законодавством.
10 листопада 2006 року Президентом України підписано Указ «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». Цей День 14 грудня – закриття саркофага на ЧАЕС.
У місті Івано–Франківську проживає 1295 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі 626 ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, з яких 223 інваліди чорнобиля.
Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено багато соціальних пільг: цільове медичне обслуговування, часткова компенсація за продукти харчування, пільги за житлово–комунальні послуги, транспорт та зв’язок, ряд пільг та компенсацій дітям, пільги на оздоровлення та інші.
За 11 місяців 2008р. на зазначені цілі профінансовано та використано 2138613 грн., оздоровлено 115 осіб, із них 71 потерпіла дитина. Проведено зубопротезувння 19 особам, за ліки відшкодовано 59587 гривень. В 2008 році проведено обстеження матеріально–побутових умов проживання найменш захищених сімей чорнобильців і надано допомогу 29 сім’ям.
Так на жаль, пільги передбачені законодавством реалізується не в повному обсязі. Не всі постраждалі, які потребують лікування, можуть отримати санаторно–курортні путівки. Обмежене забезпечення ліками для амбулаторного лікування чорнобильців, яке складає аж 4 гривні одній особі на місяць. Не відповідає вимогам законодавства і забезпечення житлом постраждалих. Однією з причин такої ситуації є незбалансованість між розрахунковою потребою у коштах на соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та видатками держбюджету, які затверджувались Верховною Радою на відповідний рік. Поки що біль чорнобильців намагається полегшити міська влада, адже вона є найближчим порогом, до якого приходять за допомогою постраждалі. За рахунок міського бюджету оздоровлюються діти, надається матеріальна допомога, вирішуються інші соціальні, побутові питання та невирішених проблем ще чимало
Управління праці та
соціального захисту населення