Досвід діяльності органів самоорганізації населення в місті Івано-Франківську − будинкових комітетів − є яскравим доказом, що проблемні питання вирішуються за активної участі громади. Адже належні умови проживання сьогодні ми можемо створити власною ініціативою, спільною працею, навіть за відсутності великих коштів.
Про те, що активність громади зростає, збільшується кількість небайдужих івано-франківців, які згуртовують мешканців своїх будинків для вирішення проблемних питань, свідчить кількість зареєстрованих будинкових комітетів. Ці органи самоорганізації населення мають ряд переваг: згідно з положенням, яке реєструється при їх створенні, громада будинку може сама вирішувати питання життєдіяльності будинку, ряд технічних, фінансових проблем, брати участь в проектах, що реалізуються в місті. Тільки за останні 4 місяці зареєструвались 39 будинкових комітетів, більше 10 − в процесі реєстрації.
Яскравим прикладом такої згуртованості, ініціативності є будинкові комітети, які діють на вул.Бандери,12, Вовчинецькій,198б, Коновальця,130, Чорновола,134а, Тролейбусній,4 та ін. Облаштовуючи власний побут, будинкові комітети, мешканці цих будинків вже зробили чимало для того , щоб тут було приємно і зручно жити всім .
Звичайно, що управління містом з врахуванням інтересів кожного представника громади – надзвичайно важлива справа. Івано-Франківському міськвиконкому вдалось досягти певних результатів. Завдяки реалізації проектів в рамках Муніципальної програми сталого розвитку ПРООН здійснено великий об’єм робіт із ремонту та влаштування покрівель, влаштування спортивних майданчиків, встановлення приладів обліку теплової енергії, реконструкції підвальних розгалужень та інших робіт. Всі ці роботи фінансуються частково за рахунок програми, частково − з міського бюджету і тільки 10% оплачують мешканці будинків. У 2005 р. здійснено такі роботи в 5 будинках, а цього року проводяться вже в 12.
Крім того, надається методична допомога при створенні ОСН, постійно проводяться зустрічі керівництва виконавчого комітету з будинковими комітетами, вивчаються проблемні питання, вживаються заходи для їх вирішення. Так, згуртовуючись для спільного управління своїм житлом івано-франківці мають чимало можливостей зробити своє життя комфортним, затишним та впорядкованим.