Загалом на благодійний рахунок іванофранківці зібрали вже 14 тисяч гривень. За словами Зіновія Ігоровича, ці кошти будуть розприділені для людей через Управління соціального захисту МВК після розгляду заяв потерпілих від повені. Наразі, таких письмових звернень, каже Зіновій Ігорович, дуже багато, особливо – із приміських сіл. Найскладніше, за словами першого заступника міського голови, розприділити кошти людям за трьома видами завданих збитків: повне руйнування будинків, капітальний та поточний ремонт. Допомога людям – це один із напрямків роботи створеної комісії. Другий напрямок, наголошує Зіновій Фітель, відновлення інженерних споруд та мереж.
Вже найближчим часом, підкреслив Зіновій Фітель, комісія подасть конкретні пропозиції до обласної влади, щодо будівництва дамб і доріг у приміській зоні для попередження подібних стихій у населених пунктах. На ці потреби, наголошує Фітель, необхідно не менше 30 мільйонів гривень. Наразі, підкреслив Зіновій Фітель, комісія доопрацьовує кошторис і обсяги завданих збитків і паралельно контролює освоєння 12 мільйонів гривень із резервного фонду Кабміну на подолання збитків у Івано-Франківську . Відтак, КП «Івано-Франківськводоекотехпром» проводить відновлюючі роботи на водозаборі у с Скубічівка. Водночас, фахівці працюють над проектно-кошторисною документацією дамб та дощового колектора у с Угорники.
В обласному центрі, внаслідок липневої стихії, 160 будинків потребують капітального ремонту, 338 – поточного. Івано-Франківська міська рада виділила 1 мільйон гривень на ліквідацію наслідків липневої стихії з резервного фонду бюджету міста.