19-20 червня в Івано-Франківську відбувається семінар-нарада на тему “Хід впровадження нових нормативів,науково-дослідних та конструкторських розробок в сфері метрологічного забезпечення обліку природного газу”. Організаторами цього заходу стали НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Промприлад”. А для участі у семінарі -нараді на Прикарпаття завітали представники Грузорггазу (Грузія), Укрметртестандарту, Метрологічного центру, НВП “Укргазгеоавтоматика”, ДК”Газ України” НАК “Нафтогаз України”. Також, до участі запрошено і науковців та фахівців метрологів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, ДП”Івано-Франківськстандартметрологія”, ВАТ “Промприлад” та ВАТ”Івано-Франківськсгаз”.
Зокрема, результати науково-практичної роботи по забезпеченню точності вимірювань одиниці об'єму та об'ємної витрати газу та їх визнання на міжнародному рівні були представлені на розгляд учасників семінару фахівцями ДП”Івано-Франківськ- стандартметрологія”. Розглядане питання стає особливо актуальним при вступі України до СОТ, оскільки визнання вимірювань, що здійснюються в Україні, на міжнародному рівні дасть можливість вітчизняним підприємствам конкурувати на міжнародному ринку та уникати додаткових процедур при здійсненні експорту.
Також, на семінарі обговорювались хід реалізації Програми створення єдиної системи обліку природного газу в Україні, процедури приведення вузлів обліку газу у відповідність вимогам державних стандартів. Розглянуто і шляхи підвищення точності вимірювань витрати газу та реалізації сучасних систем еталонування.
Практична цінність семінару полягає і в обміні досвідом стосовно використання сучасних засобів повірки лічильників газу, організації виробничої бази для сервісного обслуговування лічильників газу та розгляді пропозицій ВАТ “Промприлад ” щодо сервісного обслуговування лічильників газу, які виробляються на підприємстві.
Окрім цього, учасники семінару мали можливість ознайомитись на виставці-презентації з новими засобами вимірювальної техніки та роботою комплексу по проведенню експрес-контролю промислових лічильників газу на діючому блочному ГРП ВАТ “Івано-Франківськгаз”. А у день закриття семінару -наради підбиватимуться підсумки конкурсу на кращу повірочну установку та кращий калібратор тиску.
ДП “Івано-Франківськстандартметрологія”
Контактна особа
Подошва Ольга Валеріївна
3-02-00
6-04-43