19 червня 2008 року в місті Івано-Франківську в приміщенні виставкового центру Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (вул. Карпатська, 15) відбулася міжнародна конференція «Впровадження енергозберігаючих технологій та інновацій через залучення інвестицій». Метою конференції була презентація та обговорення сучасних підходів і технологій вирішення проблеми енергозбереження, енергетичної незалежності, здійснення інвестиційно-інноваційної діяльності в м. Івано-Франківську. Організаторами конференції виступили виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради і Івано-Франківський центр науково-технічної та економічної інформації.
Під час роботи конференції висвітлено досвід здійснення інноваційної діяльності в місті Івано-Франківську, презентовано промисловий та комунальний сектори міста, вітчизняні і іноземні енергозберігаючі проекти. З доповідями-презентаціями виступили:
1. Саєвич Микола Броніславович – генеральний директор КП «Водоекотехпром»/ «КП «Водоекотехпром» - сьогодення, досягнення, перспектива».
2. Бачек Степан Іванович – заступник директора ДМП «Теплокомуненерго»/ «Ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів в ДМП «Теплокомуненерго».
3. Паливода Володимир Степанович – інженер-конструктор ВАТ «Івано-Франківський завод «Промприлад»/ «Комплекс АС-Простір. Забезпечення енергозберігаючого та якісного регулювання установок промислових об’єктів».
4. Мауріціо Боріоні – уповноважений представник інвестора Antonio Merloni Spa . на підприємстві «Українська побутова техніка».
5. Польчій Олег Іванович – заступник генерального директора по новій техніці ДП ВО «Карпати»/ «Застосування електроводонагрівачів «Карпати ЕВН» для обігріву приміщень».
6. Піщак Юрій Тарасович – начальник техвідділу ДП МОУ «63 котельно-зварювальний завод»/ «Енергозберігаючі технології та продукція ДП МОУ «63 котельно-зварювальний завод».
7. Пукіш Богдан Степанович – директор ВАТ «Пресмаш»/ Впровадження енергоефективних та інноваційних технологій».
8. Онуфрик Володимир Богданович – начальник відділу технічної підтримки ТзОВ «Мікрол»/ «Енергозберігаючі технології для автоматизації котлів на базі засобів автоматизації підприємства «Мікрол».
9. Іванов Володимир Іванович – директор КП «ІВАНС»/ «Автономне геліоелектричне опалення та гаряче водопостачання жилих будинків».
10. Старчевська Галина Михайлівна – директор Івано-Франківської обласної дирекції філії «Райффайзен банк «Аваль»/ «Презентація «Райффайзен банк «Аваль» в м. Івано-Франківську».
11. Богуслав Карх – голова правління « STOMIX » (Польща), Казімєж Валашік – голова правління, директор DOM - EL III Sp . r . o . (Польща)/ «Застосування енергоощадних систем у багатоквартирних будинках, будинках громадського користування».
12. Месарош Микола – керівник Румунського економічного представництва в Україні/ «Ізоляція ХХІ століття».
13. Багрійчук Василь Олексійович – зав.кафедрою фундаментальних досліджень «Політехніка», члкен координаційного правління з енергозбереження Львівської обласної ради, Вітер Еріка - винахідник/ «Розробка технологій будівництва екологічного і енергозберігаючого житла. (Пляшка-цеглина як будівельний елемент. Максимальна економія сировини і енергії шляхом зміни форми товару і повторного його використання у будівництві)».
14. Михайлів Микола Іванович – професор кафедри електропостачання та електрообладнання ІФНТУНГ/ «Використання енергії річок Івано-Франківської області».
15. Гладь Іван Васильович – доцент кафедри електропостачання та електрообладнання ІФНТУНГ/ «Застосування технології віртуальних приладів в електроенергетиці».
Після доповідей учасники конференції провели тематичні секційні переговори безпосередньо біля інформаційно-презентаційних стендів підприємств.
Загалом в роботі конференції взяло участь близько 90 осіб, серед яких представники міжнародних організацій, комунальних підприємств міста, промислових підприємств, представники проектів міжнародної технічної допомоги, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, малого бізнесу та наукових установ міста Івано-Франківська.