Особливістю цієї конференції, за словами начальника управління економічного та інтеграційного розвитку МВК Богдана Білика, є те, що вперше влада впроваджує та надає перевагу енергозберігаючим проектам. Водночас, додає Богдан Білик, промоції надаватимуться не лише промисловим підприємствам міста, а й комунальним, які завжди були на задвірках. Так, КП «Теплокомуненерго» презентує на конференції два проекти, «Івано-Франківськводоекотехпром» - один. Якщо ці проекти знайдуть свого інвестора, каже Богдан Білик, «Теплокомуненерго» зможе запустити ще 2 когенераційні установки і , таким чином, забезпечувати себе власною енергією стовідсотково, а підприємство «Івано-Франківськводоекотехпром» зможе запровадити цікаву технологію з використанням біогазу, що дасть можливість забезпечити себе необхідною енергією на 50%.
Учасники конференції матимуть можливість представити свої інноваційні проекти у виставковій залі Національного технічного університету «Нафти і газу» та ознайомитися з роботою підприємств безпосередньо на місці. Наразі зареєструвалося вже 96 учасників конференції. Водночас, організатори очікують презентацію 20 проектів. А відкриє першу Міжнародну конференцію міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.