Відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, «Положення про Функціональну підсистему «Освіта України» єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру», на виконання наказу управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 13.01.2015р. № 21 «Про організацію і проведення показового інструктивно-методичного заняття «День цивільного захисту в ЗНЗ», 02 квітня 2015 року на базі Івано-Франківської СШ № 1 (директор Л.Мурга) з поглибленим вивченням англійської мови, проведено показове інструктивно-методичне заняття з цивільного захисту для директорів загальноосвітніх навчальних закладів м. Івано-Франківська.
У проведенні показового заняття брали участь начальник управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Н.Микула, заступник начальника управління освіти і науки С.Уварова, працівники управління освіти і науки, заступник начальника обласних курсів цивільного захисту населення Є.Піндус, працівник Івано-Франківського обласного навчально-методичного центру МНС Я.Боднар, директори та вчителі предмета «Захист Вітчизни» загальноосвітніх навчальних закладів
м. Івано-Франківська, а також слухачі обласних курсів цивільного захисту.
Головною метою проведення заняття було навчання директорів шкіл правильності дій щодо подолання негативних наслідків надзвичайних ситуацій, спрямованих на гарантування безпеки та захисту населення та територій, матеріальних та культурних цінностей у мирний час та особливий період.
Слід зазначити належну підготовчу роботу колективу школи до проведення показового заняття, чіткий хід та злагодженість дій при проведенні заняття. Дирекція школи, зважаючи на особливості погоди та клімату нашого регіону, під час проведення ділової гри значну увагу приділила діям при загрозі буревію.
Заняття розпочалось з лінійки відкриття Дня цивільного захисту. Присутнім оголосили план проведення, мету та основні завдання.
На першому уроці класні керівники у цікавій та змістовній формі розповіли учням про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі випадкові вибухові знахідки. Дітей ознайомили з правилами поведінки на водоймах та діям під час загрози радіаційної небезпеки. Також були проведені вікторини на тему «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях».
Упродовж дня школярі мали змогу переглянути навчальні мультиплікаційні та документальні фільми. В приміщенні школи було розгорнуто тематичну виставку учнівських плакатів, малюнків та стіннівок. Учні мали змогу отримати початкові навички та відпрацювати практичні дії при наданні першої домедичної допомоги потерпілому під чітким керівництвом медичного працівника. Свою майстерність дітям продемонстрували рятівники міської служби порятунку.
Гості заходу мали змогу на вибір переглянути відкриті тематичні уроки з цивільного захисту, а на подвір’ї школи було проведено комбіновану естафету з елементами виконання нормативів, контрольних завдань за програмою «Цивільний захист».
На завершальному етапі було проведено навчальну евакуацію школярів та працівників закладу, де учні та вчителі продемонстрували достатню обізнаність і підготовку з основ цивільного захисту населення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Заняття завершилось детальним аналізом побаченого та підведенням підсумків проведення показового інструктивно-методичного заняття.
Управління освіти і науки висловлює щиру вдячність відповідальному працівнику обласного навчально-методичного центру цивільного захисту МНС Ярославу Зіновійовичу Боднару за надану методичну допомогу школі в підготовці та проведенні показового заняття.
Побачене дає підстави стверджувати, що проведення подібних заходів є доцільним, а здобуті знання знадобляться дітям та педагогам під час виникнення надзвичайної ситуації.