З 31 березня до 7 квітня 2008 року на запрошення старости Новосольського Повіту Любуського Воєводства Республіки Польща Малгожати Лаховіч-Муравської в місті Нова Суль побувала представницька делегація міста Івано-Франківська під керівництвом заступника міського голови з гуманітарних питань Зінаїди Федорук. В склад делегації також входили: Михайло Верес – начальник управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Мирослав Петрик – начальник управління культури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Світлана Уварова – головний спеціаліст управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Мирослав Бідичак – директор природничо-математичного ліцею, Володимир Засідко – директор ЗШ № 2, Марія Семочко – директор ЗШ № 4, Віра Місяченко – директор школи-садка № 6, Микола Василик – директор загальноосвітньої школи-ліцею № 23, Наталія Стефанишина – директор вечірньої школи, Василь Грабовецький – директор Микитинецької загальноосвітньої школи.
Іванофранківці мали змогу ознайомитися із системою освіти в Польщі на прикладі організації навчально-виховної роботи в дошкільних та загальноосвітніх закладах Новосольського Повіту, мали цікаві і змістовні зустрічі із депутатами та керівництвом Староства Новосольського Повіту, бурмістром і членами міського уряду в Кожухові, війтом і депутатами гміни в Войцешицах, працівниками Центру польських громадських організацій в Єленій Гурі, представниками Всепольського Товариства українців в Зеленій Гурі.
Урочисто і піднесено, за участю представників Міністерства освіти Польщі, відділу освіти Любуського воєводства, депутатів парламенту Республіки Польща та сейму Воєводства, керівників гмін, керівників закладів освіти Новосольського Повіту 1 квітня 2008 року пройшло затвердження семи угод про співпрацю між сімома закладами освіти м. Івано-Франківська та закладами освіти Новосольського Повіту, які були підписані в м. Івано-Франківську 4 жовтня 2007 року під час перебування представницької делегації освітян Новосольського Повіту у нашому місті. Партнерами стали природничо-математичний ліцей м. Івано-Франківська та ліцей ім. Круковського в Новій Солі, школа понадгімназійна № 1 „Електрік” в Новій Солі та загальноосвітня школа-ліцей № 23 і Микитинецька загальноосвітня школа, школа заводова в Новій Солі та загальноосвітня школа № 2, школа № 3 в Новій Солі та Вечірня школа № 1, школа в Любєчіні та загальноосвітня школа № 4, початкова школа у Войцешицах та школа-сад № 6. Варто відзначити, що за період з листопада 2007 року до березня 2008 року наші польські партнери виграли грантові проекти Європейського Союзу для всіх своїх партнерів в Івано-Франківську. Перший з них мав назву „Європейська писанка: пізнаємо один одного через великодні звичаї та обряди” і завершився 12 квітня 2008 року. Наступні шість будуть реалізовані впродовж травня-жовтня 2008 року.
Крім того, важливим підсумком візиту стали двосторонні домовленості щодо співпраці в галузі мистецтва та спорту. Так, на святкування днів міста Івано-Франківська прибуває молодіжний духовий оркестр зі школи „Електрік” в Новій Солі, який визнано найкращим в Європі та рок-група „Блек енд блюз”( 83 чол.). Натомість, на святкування днів міста Нової Солі з 12 до 16 червня 2008 року запрошено дитячі мистецькі колективи (60 чол.) із закладів освіти м. Івано-Франківська. Передбачено участь юних волейболістів і баскетболістів у міжнародних змаганнях, що будуть проходити в Новосольському Повіті влітку і восени 2008 року, організацію спільного літнього відпочинку групи школярів у виїзному літньому таборі „Вітер із заходу” у 2009 році, написання спільних грантових проектів гуманітарного спрямування, які фінансує Європейська Комісія, організації обмінів вчителів історії для глибшого вивчення історії двох народів, участь у міжнародних семінарах тощо.
Досягнуто домовленостей про підписання в жовтні 2008 року ще трьох угод про співпрацю між закладами освіти наших міст. Розглянуто можливість підписання партнерської угоди між однією із гмін Новосольського Повіту та Вовчинецькою сільською радою.
На нинішній день співпраця зі Староством Новосольського Повіту в гуманітарній сфері з-поміж усіх польських міст-партнерів є найбільш продуктивною. Визнанням високої результативності роботи Староства Новосольського Повіту в справі зміцнення україно-польських відносин стало запрошення віце-старости Юзефа Сушинського (генератора співпраці) на офіційну міждержавну зустріч під час офіційного візиту Президента України Віктора Ющенка в Республіку Польща 14 квітня 2008 року.
Підтвердила свою згоду про приїзд на святкування Дня м. Івано-Франківська представницька делегація Староства Новосольського Повіту у складі Старости, голови Ради депутатів та керівника Новосольського Центру освіти.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |