Світлофори, або іншими словами конролери, в Івано-Франківську є у незадовільному стані. Про це заявив начальник технагляду УЖКГ Микола Ковальчук. За його словами „...світлофори міста розраховані на 7 років, а в місті є такі, що працюють майже 30 років”. Воодночас, каже Микола Ковальчук усі контролери споживають багато енергії, адже вони – лампові.. Тому їх плануюють замінити на світлодіодні світлофори. Вони економніші в 10 разів та більш ефективніші,оскільки вдень їх не засвічує сонце. Такі світлофори виготовляють в Чернівцях та Тернополі.
Цього року планують замінити на нові близько 12 контролерів. Вартість одного - від 6-ти до 12- ти тисяч гривень, каже начальник СМЕД ДАЇ Петро Огринчук. Світлофори встановлять , насамперед, на перехрестях вулиць Сахарова – С. Бандери, Пулюя – Галицька, біля Спілки Глухонімих, що на вулиці Січових Стрільців, Гетьмана Мазепи – Бельведерська – Галицька. Окрім цього на 5-ти контролерах буде встановлено звукові датчики. Наразі в обласному центрі лише 2 таких світлофори. Також, серед проблем служби керівник називає відсутність централізованого управління свтлофорами та необхідність передати їх на баланс одного господаря.
Цього року на ремонт та заміну світлофорів виділено 2 млн. 300 тисяч гривень. Цих коштів вистачить, проте, каже Микола Ковальчук, в СМЕД ДАЇ - нестача працівників. Наразі, тут працює лише одна бригада.