Дорога до Бога буває різною… Для цьогорічних випускників 11-х класів шкіл міста вона простелилась до одного із святих місць – в с. Погоня.
20 травня 2008 року проведено V Євхаристійний з’їзд учнівської молоді “Ви – світло для світу” (пішу Прощу) за маршрутом: церква Царя Христа (м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 181) – церква с. Погоня Тисменицького району.
Піша Проща, приурочена Року Християнського Покликання та 1020-річчя Хрещення Руси-України, стала щорічною традицією завершення навчального року.
Благословенням о.Володимира Палчинського розпочався вимір тих 14 км., які треба було подолати під час Прощі. Молитва на вервиці, спів релігійних пісень додавали сили не відчувати втому, спонукали задуматися над християнськими істинами. Зупинка біля церкви в м. Тисмениця, де прочан гостинно чекав о.Роман Микієвич справила приємні враження на всіх учасників Прощі.
Останні кілометри здолали особливо піднесено, бо вуста промовляли молитву… А на місці на школярів уже чекали отці-сповідники. Очистити серця і прийняти святе Причастя мали змогу всі, хто прагнув цього.
Далі було щире привітання і підтримка начальника управління освіти і науки Михайла Вереса.
Архиєрейська Свята Літургія, яку правив Владика Софрон Мудрий, ще більше долучила серця молоді до Бога, була повчальною для всіх прочан. Прочани мали змогу взяти участь у духовних науках, які проводили по групах студенти-семінаристи Теологічної Академії.
Концертна програма та ведучий о.Ігор Тузик підняли дух молоді в спільних піснях, які прославляли Бога. Час пройшов непомітно… Учасникам Прощі не хотілось покидати це святе місце.
Саме такі заходи є корисними і потрібними для виховання молоді, бо вони виховують душу, торкаються сердець і всього святого, що є в кожному з нас.
Начальник управління освіти і науки М.Верес