Лідерство – це мистецтво, якому вчаться все життя. Всім воно дано від народження, просто у процесі життя багато хто про нього забуває. Мабуть, помічали, що на роботі, в університеті чи у компанії друзів завжди є людина, яка «виділяється з натовпу». Хтось, на кому фокусується більше уваги, кого уважніше слухають і до кого більше прислухаються. Може, цією людиною є ти? А ніколи не замислювався, чому так відбувається? Що таке лідерство і хто такий лідер?
А ось організатори проекту «Школи лідерів
-2» (а це Комісія з питань молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради, Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Молодіжний Союз «Наша Україна», «Молода Просвіта») задумувалися. Тому вже вдруге організували таку Школу для молодих людей нашого міста, віком 15-25 років.
В середу, 14 травня 2008 року в НД «Просвіта» відбулось вручення дипломів учасникам першого етапу проекту «Школа лідерів-2». Привітати молодих лідерів прийшли Ігор Олійник – голова обласної ради, Василь Бойчук – секретар Івано-Франківської міської ради, Ліліана Симонович – голова комісії з питань молодіжної політики та спорту міської ради, Леся Дикун – директор міського центру соціальних служб для молоді, які висловили їм вітання з нагоди закінчення «Школи лідерів-2» та отримання дипломів.
52 Учасників «Школи лідерів-2» були нагороджені дипломами за успішне проходження навчання в Івано-Франківській «Школі лідерів-2» з 30 жовтня 2007 року по 15 травня 2008 року за напрямами: громадянське лідерство, політичне лідерство, бізнес-лідерство, а також інструменти та практичні навики лідера. Але на цьому навчання у школі лідерів не завершиться – учасників чекає ще один етап навчання та літній табір для найбільш активних, які виявлять бажання спробувати себе у ролі тренерів.
Як зазначив ініціатор проекту «Школа лідерів-2», заступник голови комісії з питань молодіжної політики та спорту Івано-Франківської Міської ради В.Олійник: «В нашому місті багато чого залежить від лідерів. Якщо вони є, то відразу починають з’являтись нові футбольні чи баскетбольні команди в мікрорайонах міста, виникають нові поетичні чи театральні гуртки, фотоклуби, організовуються більше цікавих та нестандартних акцій, а через деякий час з’являється ціла генерація керівників із справді лідерськими якостями та нестандартним мисленням, які зроблять життя міста ще комфортнішим та цікавішим».
Радислав Петрів, один із засновників івано-франківського лідерського руху в 1997 році, ідеолог та тренер «Школи лідерів-2» ставив перед учасниками паралельну мету – боротьба з бідністю: матеріальною, духовною, ідейною, інтелектуальною та бідністю спілкування.
У серпні 2008 р. має відбутися табір для майбутніх тренерів «Школи лідерів 3» з числа теперішніх випускників. Тому можна сподіватись, що в близькому часі Івано-Франківськ стане своєрідною «фабрикою лідерів».
Нагадаємо, що «Школа лідерів-2» діє в Івано-Франківську вже протягом 6 місяців. Вона стала продовженням першої «Школи лідерів», яка проводила свою діяльність в 1997-1998 роках. Метою цього надзвичайно потрібного та цікавого проекту є виховання лідерів Івано-Франківська, які працюватимуть в усіх сферах життєдіяльності міста.