Святкування 346 річниці міста Івано-Франківська розпочалося святковим молебенем за участю всечесних отців та духовенства об 11 годині на площі Ринок. Відкриття Дня міста поблагословили а також привітали городян із їхнім святом кир Софрон Мудрий та архієпископ Івано-Франківський і Галицький кир Іоасаф.
З привітальним словом виступив міський голова Віктор Анушкевичус. Привітати городян з святом прийшла обласна влада - голова ОДА Микола Палійчук та голова обласної ради Ігор Олійник; делегації міст: Полтави, Дніпропетровська, Одеси, Запоріжжя, Луцька, Львова, Тернополя і Автономної республіки Крим, а також іноземні делегації з Республіки Польща – м.Люблін, м.Жешув, м.Хшанув, м.Томашов Мазовєцкі, м.Рибнік, м.Нова Суль, м.Бродніца, м.Ополє, м. Свідніца, з Угорської республіки – м.Ніредьгаза, з Чеської республіки – м. Пршеров, з Румунії – м. Тирговіште та генеральний консул Румунії Ромео Сендулеску, Литовської республіки – м.Тракай, Латвійської республіки – м.Єлгава, Російської Федерації – м.Серпухов та генеральний консул Російської Федерації Євгеній Гузеєв.
На урочистому відкритті були присутні заступники міського голови: Зіновій Фітель, Зінаїда Федорук, Олександр Дерев’янко, Ярослав Яцишин, секретар міської ради – Василь Бойчук та керуючий справами міськвиконкому Андрій Лис, депутати міської та обласної рад.
Гостей свята (закордонні делегації та делегації міст України) частували хлібом та медом і нагороджували кожного учасника свята пам’ятною медаллю. Після святкових урочистостей гості міста відвідали краєзнавчий музей, де відбулося спілкування між делегаціями і вручення сувенірів та подарунків.
Піснею “Квітуй рідне місто” у виконанні начальника управління культури Мирослава Петрика завершилось урочисте відкриття Дня міста. Після святкових урочистостей усіх гостей свята та мешканців міста частували святоковим тортом.
О 12 год. на Вічовому майдані відбулось урочисте відкриття “Годинника світу”, яке ініціювала громадська діячка Еріка Вітер. З привітальним словом від міськвиконкому виступив заступник міського голови Зіновій Фітель та керуючий справами – Андрій Лис, начальник ЦТП “Укртелеком” Ярослав Болехівський. Історію “Годинника світу” розповів член ГО“Моє місто” Михайло Головатий.
Після урочистого бою годинника о 12 год. Еріка Вітер та Роман Шевців урочисто подарували запатентований логотип годинника мешканцям міста в особі Зіновія Жеребецького, голови ГО“Моє місто”.
Продовженням святкування був концерт мистецьких колективів МЦД на Вічовому майдані. У концерті брали участь Муніципальний естрадно-симфонічний оркестр (худ.кер. В.Чикирис), колектив спортивно-бального танцю “Глорія” (худ.кер В.Савчук), солісти вокально-естрадної студії “Кольровий світ” (Л.Соболевська), танцювальний колектив брейк-дeнс “Вертікаль ліміт” (Ф.Хашалов, М.Трофименко), рок-гурти “Так треба”, “Румба” (В.Ластовецький, С.Леонов) і танцювальний колектив естрадно-спортивного танцю “Ельф” ЗОШ №1 (О.Апостолюк, В.Апостолюк).
О 16 год. в обласному музично-драматичному театрі ім.І.Франка відбувся урочистий святковий концерт. На урочистостях були присутні закордонні делегації Польщі, Угорщини, Чехії, Румунії, Литви, Латвії, ,Росії, а також делегації міст України.
Міський голова привітав усіх присутніх в залі з Днем народження міста. Зі словами привітань також виступили почесні гості - міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, народний депутат України, голова Донецької обласної організації УНП Олександр Клименко. На урочистостях міський голова Анушкевичус вручив міські премії ім.І.Франка в галузі літератури та журналістики лауреатам 2007 року, спортивні премії, а також нагородив відзнаками міського голови людей, які у 2007 році зробили значний внесок у розвиток різноманітних галузей нашого міста: економіки, культури, освіти, охорони здоров’я та спорту.
Усіх гостей та івано-франківців з Днем народження міста вітали народні артисти України Володимир Пірус, Михайло Кривень, заслужені артисти України Олександр Шиманський, Ольга Велка, державний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю обласної філармонії, муніципальний камерний хор “Галицькі Передзвони”, муніципальний оркестр народної музики “Рапсодія”, Муніципальний концертний оркестр духової музики, танцювальні колективи: “Карпати”, “Радість”, “Галицька веселка”, “Франківчанка” та дитячої хореографічної школи; чоловічий квартет “Коло”, а також солісти-лауреати пісенних конкурсів та фестивалів: Михайло Оленюк, Ольга Велка, ансамблі спортивно-естрадних танців “Нове покоління”, “Грація” та ін.
Святковий концерт завершився піснею “Квітуй, рідне місто” у виконанні Мирослава Петрика та вокально-хореографічною композицією “За Україну, за її волю”.
О 18 год. на площі Ринок відбулася мистецька акція “Вогні Ратуші”, в якій взяли участь: дитячий духовий оркестр ДМШ №1, польський духовий оркестр та Муніципальний концертний оркестр духової музики ЦНД (солісти оркестру Наталія Чайківська та В’ячеслав Пухов).