В травні молодим іванофранківцям віком від 16 до 29-ти років запропонують зробити щеплення проти кору та краснухи. Про це повідомив головний санітарний лікар Микола Недоступ. При цьому він зазначив, що вакцинація розпочнеться не 26- го травня, як було заплановано раніше, а – з 10 -15 травня. Адже наприкінці місяця більшість студентської молоді повертається після навчання додому.
Протягом двох тижнів міські поліклікніки працюватимуть в посиленому режимі. За цей час планують вакцинувати близько 40 –ка тис. жителів міста. Медики організовуватимуть тимчасові мобільні бригади, які будуть виїзджати на великі підприємства та установи, аби проводити щеплення на місцях.
Вакцини, спеціальні самоблокувальні шприци та коробки для їх утилізації Україна отримала як міжнародну допомогу.
Щеплення проходитимуть і ті люди, що вже колись були вакциновані. Медики зазначають, що кір та краснуха – небезпечні для здоров”я недуги. Ними хворіють навіть вагітні жінки. Для них ці захворювання є особливо небезпечними. Адже вони можуть призвести до вродженої серцевої недостатності, сліпоти або глухоти новонародженого.
До речі, в Україні вже були дві епідемії кору. Перша – в 2001-2002 роках, друга – в 2005 – 2006.