“Вчителю і вихователю, ви є двері,
через які може пройти Ісус”
Іоан Павло ІІ
“Сім’я, церква і школа – основні чинники духовно-морального розвитку особистості школяра” – під такою назвою в Католицькій школі святого Василія Великого 17 квітня 2008р. відбувся семінар керівників навчальних закладів міста.
Семінар розпочався з Святої Літургії, під час якої з щирою молитвою до Бога зверталися як вихованці Католицької школи, так і педагоги міста. Владика Володимир Війтишин, правлячий єпископ Івано-Франківської єпархії УГКЦ, благословив роботу семінару та звернувся з щирими напутніми словами до всіх присутніх.
Виступ начальника управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради М.Вереса переконливо доводив, що основи християнської моралі – найкращий фундамент навчання і виховання. І тут неможливо без тісної співпраці сім’ї, церкви і школи.
Учасники семінару побачили основні напрямки діяльності Католицької школи святого Василія Великого. Директор с.Йосифа Кіяк та духівник школи о.Пахомій Сидор розповіли про своє бачення ролі керівника в духовному вихованні учнів. Вони наголосили, що, перш за все, необхідно керівнику самому “запалитися святою вірою”, особистим прикладом і авторитетом показати дітям шлях до Бога.
Захоплюючою була презентація християнських шкіл сусідніх областей України, а саме: колегіуму св.Йосафата, гімназії Климентія Шептицького, школи святої Софії, школи «Всесвіт». Панораму духовних центрів шкіл м.Івано-Франківська присутні побачили під час перегляду фільму “Сад нашої душі”.
Та найбільш зворушливим був виховний захід “Через хрест і терпіння”. Щирість дітей не залишила байдужим жодне серце. Світ, якого не в силі осягнути своїм розумом, можна пізнати серцем. Неначе подорожній у пустелі напилися всі учасники семінару джерельної води духовності і пізнання з вічно живої Божої криниці розуму.