«Карпатські роси» - таку назву має Перший Івано-Франківський кінофестиваль. Його орагнізатори - обласна громадська організація «Поклик нації». Він пройде в рамках столичного кінофестивалю «Відкрита ніч», якому вже понад 10 років. За словами голови ГО «Поклик нації» Тараса Боднара, відкриття фестивалю в Івано-Франківську вже має успіх. Бо, завдяки Віктору Андрюсовичу, організаторам вдалося запросити відомого українського кінорежисера Михайла Іллєнка. Він започаткував «Відкриту ніч» і сьогодні робить все можливе, щоб привернути до українського кіно якомога більше уваги. Фестиваль триватиме 4 дні. Організатори та журі, а це іванофранківські глядачі, планують переглянути біля 75 стрічок. Мета фестивалю, каже Тарас Боднар, поширити українське кіно, яке важко виживає у своїй державі. « Щороку в Україні знімається більше 200 стрічок. Але всі вони приречені пилитися на полицях. Тому нині потрібно боротися за все українське, в тому числі і за українське кіномистецтво».
Кінофестиваль розпочнеться о 18-00, у Національному Прикарпатському університеті.