Сьогодення спонукає виробника вчитись прогнозувати зміни, ставати кращими та досконалішими. У зв'язку з посиленням тенденцій глобалізації ринку та вступу України до СОТ виникає нагальна потреба в побудові вітчизняними підприємствами таких систем управління, які б сприяли підвищенню конкурентоспроможності української продукції та національної економіки в цілому. Чільне місце в таких системах управління підприємствами належить системам управління якістю, розроблених і впроваджених згідно міжнародних стандартів серії ISO 9001.
Саме з метою розгляду питань розроблення і впровадження систем управління якістю згідно вимогам ДСТУ ISO 9001-2001 на базі ДП"Івано-Франківськстандартметрологія" з 19 по 21 березня і відбувається семінар за участю представників понад 30 підприємств Івано-Франківщини. А для проведення семінару, та підготовки його учасників як внутрішніх аудиторів систем управління якістю, до Івано-Франківська прибули представники Львівської філії ДП "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості"- провідні фахівці України в галузі розробки, впровадження, сертифікаії систем управління якістю, розробники національного стандарту ДСТУ ISO 9000-2001. Протягом трьох днів учасники семінару опановуватимуть основні принципи управління якістю, навчатимуться організовувати роботи з розроблення, впровадження і проведення внутрішніх аудитів систем управління якістю.
Загалом, у цілому світі впровадження та сертифікація підприємствами та організаціями систем управління якістю вважається ефективним інструментом підвищення якості продукції та послуг. А широкою пропагандою ISO держава прагне захистити вітчизняних товаровиробників у СОТ. Адже, при наявних перевагах вступу до СОТ, існує і ряд загроз для вітчизняних виробників у вигляді зростання імпорту іноземних товарів, скорочення програм державної допомоги виробникам та встановлення жорстких норм щодо якості продукції.
Слід зауважити, що на сьогоднішній день кожне підприємство, як приватного так і державного сектору, прагне впевненості у своїй діяльності та у діяльності бізнес-партнерів. Одним із гарантів такої впевненості і може слугувати запровадження на підприємстві системи управління якістю. Адже наявність такої системи на підприємстві дає можливість підвищити продуктивність роботи, концентрувати зусилля на цілях підприємства і очікуваннях його партнерів та споживачів, досягти та утримувати на належному рівні якість продукції і послуг, необхідну для підтримання конкурентоспроможності як на вітчизняному, так і на міжнародному рівнях.
Не відстають від світових тенденцій і підприємства нашої області. Зокрема, на сьогоднішній день вже 26 підприємств області впровадили та сертифікували 32 системи управління : 26 систем управління якістю, 2 системи екологічного керування, 1 систему управління охороною праці та 3 системи управління безпечністю харчових продуктів. Сподіваємось, що такі позитивні тенденції нарощуватимуть обертів, а виробники товарів та послуг нашої області зможуть зайняти гідне місце на національному та міжнародному ринках.