В обласному центрі Прикарпатті буде реалізовуватися пілотний проект по розробці і впровадженню посібника на допомогу муніципальним органам влади і підприємствам приватного сектору по підготовці і практичному застосуванню програм підвищення енергоефективності, а також визначення відповідних можливостей для використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії.
За підтримки Міністерства охорони навколишнього середовища України, Groundwork UK (Великобританія), Центру екологічного аудиту і сертифікації (Донецьк), громадської організації «Роза вітрів» (Донецьк) проект буде реалізовуватися крім Івано-Франківська в Донецьку, Євпаторії, Славутичі.
У пілотних містах будуть проведені енергоаудити та розроблені муніципальні програми енергоменеджменту. Розроблені рекомендації в виді методичного посібника та інтернет-ресурсу будуть тривалим джерелом користування як в Україні, так і в країнах СНД.