Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 118 Земельного кодексу України громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.
Частини 6, 7 ст. 118 Земельного кодексу України регламентують, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Отже, для прийняття міською радою рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (ч.ч. 6, 7 ст. 118 ЗК України) зацікавлена особа окрім заяви повинна подати відповідні графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, а для приватизації земельної ділянки (ч.ч. 1, 2 ст. 118 ЗК України) подати технічні матеріали та документи, що підтверджують розмір земельної ділянки.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про землеустрій» документація із землеустрою – це затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюється використання та охорона земель державної, комунальної та приватної власності, а також матеріали обстеження і розвідування земель, авторського нагляду за виконанням проектів тощо;
Одним із видів графічних матеріалів є план земельної ділянки.
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про землеустрій» план земельної ділянки – це графічне зображення, що відображає місцезнаходження, зовнішні межі земельної ділянки та межі земель, обмежених у використанні і обмежених (обтяжених) правами інших осіб (земельних сервітутів), а також розміщення об'єктів нерухомого майна, природних ресурсів на земельній ділянці.
Графічні матеріали з бажаним місцем розташування земельної ділянки, повинні відображати місцезнаходження, зовнішні межі та відповідну конфігурацію земельної ділянки.
При цьому, слід врахувати, що графічні матеріали, які є частиною документації із землеустрою розробляються особами, які мають відповідну ліцензію отриману у порядку визначеному Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 05.08.2009 року №423 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт». Підготовка, зібрання та надання графічних матеріалів і необхідних документів є обов’язком громадянина.
Враховуючи вищевикладене, приватизація земельної ділянки або надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відбувається за порядком, який визначений ст. 118 Земельного кодексу України.