Уже не вперше увагу іванофранківців привертають періодично розклеювані в місті плакати зі зверненням до його жителів: «Запитай у мера». Чому на 70% подорожчає тепло для споживачів? Запитання, як на мене, слушне. Відповідь на нього від мера хотів би почути кожен іванофранківець. Тож редакція вирішила від імені наших читачів запитати про це міського голову Віктора АНУШКЕВИЧУСА.
— Особисто я, — сказав Віктор Андрюсович, — розцінюю періодичну появу у місті плакатів із «запитаннями до мера» як відвертий популізм і навіть піар з боку аутсайдерів березневих виборів. Причому піар не спорадичний, а спланований. Пригадайте кінець квітня — початок травня. Тоді всі міські котельні було закрито на плановий капітальний ремонт і реконструкцію. Тут же вночі хтось розклеїв у місті плакати зі зверненим до іванофранківців іронічним написом: «А ти вже покупався?». Але іронія ця явно зі злим умислом, з політичним підтекстом. Тим паче, що тільки 27 квітня відбулася перша сесія новообраної міської ради, моя інавгурація як голови міста. Немовби автори того плаката не знали причин, чому на деякий час у місті припинилось гаряче водопостачання.
За новим плакатом про подорожчання тепла стоять ті самі люди, і діють вони тими самими непорядними, як на мій погляд, методами. Адже хто не знає, що Україна нині зіткнулася по суті з газовою кризою, викликаною різким сплеском цін на цей енергоносій. Щоби підприємства комунальної теплоенергетики не збанкрутували і могли вчасно почати опалювальний сезон, довелося збільшити тарифи на їхні послуги. Якби так було тільки в Івано-Франківську, то якась логіка в критиці авторами плакатів міського голови ще була б, але ж аналогічна ситуація і в інших містах України. Регіональних цін на газ для підприємств теплокомуненерго не існує — підвищив ціну на цей енергоносій аж на 120% Кабінет Міністрів. Ще майже на 40% подорожчали для ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» електроенергія та холодна вода.
Втім, і в цих умовах, порівняйте, у Харкові підвищили для населення тарифи на послуги з теплопостачання в чотири рази, у Донецьку — вдвоє, а ми на засіданні міськвиконкому вирішили збільшити їх лише на 70%. Не заради похвальби, а заради об’єктивності скажу, що днями до нас приїздили представники Київської міської адміністрації, аби ми поділилися з ними своїми економічними обррунтуваннями нових тарифів на тепло й гарячу воду.
Демократія демократією, але в цьому разі, на моє переконання, плакатами з цілком безпідставною критикою на адресу мера їх автори (а це так званий Громадський форум Івано-Франківська) переслідують одну мету — дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в місті, принизити мою честь і гідність як посадової особи. А тому маю намір подати до суду позов на цю громадську організацію за наклеп. Аутсайдери минулих виборів апелюють до населення, присвоївши собі роль захисників його інтересів від нібито свавілля чиновників міськвиконкому. Але ніяких конкретних фактів на підтвердження своїх голослівних заяв і тверджень навести не спроможні.