Вже в чотирнадцятий раз у гірському місті Бая Маре, що є центром повіту Марамуреш у Румунії, відбувався фестиваль під ностальгійною назвою «Свято каштанів». Належну шану каштановим деревам вдячні румуни віддають за порятунок від голоду у тяжкі післявоєнні роки. У передмістях Бая Маре збережені найбільші в країні каштанові ліси. Більше того, саме у дні вшанування каштанів міська рада проводить урочистості до Дня міста.
Традиційно для участі у святкуваннях запрошуються делегації з поріднених і партнерських міст. Офіційна делегація з нашого міста на чолі із заступником міського голови п. Віктором Кімаковичем побувала з візитом у Бая Маре. Окрім участі у традиційних урочистих заходах члени делегації провели переговори з представниками освіти партнерського міста. В ході переговорів було досягнуто домовленості про участь у подібних акціях представників студентських і учнівських колективів обох міст.
В містах Румунії йде інтенсивна підготовка до вступу країни до Європейського Союзу. Мер міста Бая Маре п. Крістіан Ангхель під час урочистого прийому висловив намір до кінця поточного року знову запросити мерів усіх поріднених і партнерських міст для обговорення підсумків та визначення напрямів подальшої співпраці між містами.