Аналізуючи результати роботи, за 2007 рік необхідно відмітити, що виконуючи рішення колегії Державного Департаменту України з питань виконання покарань (ДДУ ПВП), оперативних нарад управління ДДУПВП в області, інших нормативних документів, керівництвом слідчого ізолятора впродовж звітного періоду проведено ряд організаційно-практичних заходів, спрямованих на забезпечення надійної охорони і нагляду за ув`язненими, підвищення дисципліни та відповідальності серед особового складу, попередження злочинів та інших негативних проявів, покращення комунально-побутових умов ув`язнених, забезпечення законності і правопорядку в цілому.
Завдяки гуманізації каральної політики продовжується тенденція поступового зниження кількості осіб, які тримаються в місцях позбвлення волі.
В 2007 році році в Івано-Франківський слідчий ізолятор прибуло 6194 ув`язнених; середньо-спискова чисельність ув’язнених, які утримувались в ізоляторі - 478 осіб. Адміністрацією СІЗО проведено 23 комісії з питань розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі, до установ виконання покарань, підготовлено 427 особових справ засуджених. Адміністрацією СІЗО підготовлено та направлено в Секретаріат Президента України матеріали на одного із засуджених до довічного ув’язнення з клопотанням на помилування.
Працівниками медичної частини слідчого ізолятора було забезпечено належне виконання регіональної програми Комплексних заходів протидії туберкульозу та Комплексного плану заходів, щодо боротьби з інфекційними захворюваннями. Вживались дієві засоби щодо недопущення росту рівня смертності засудженних і ув`язнених. Санітарний стан слідчого ізолятора задовільний. Питною водою установа забезпечується з водопровідної мережі міста, щоквартально проводився біологічний аналіз проб води - вода відповідає вимогам Державного стандарту.
Щоденно проводиться нагляд за організацією харчування осіб взятих під варту: проводились перевірки якості приготування їжі за всіма нормами харчування, перевірялись умови, правила та терміни зберігання харчових продуктів, які знаходяться на складі слідчого ізолятора та крамниці.
У 2007 році проведено капітальний ремонт та реконструкцію приміщень пральні, яка обладнана водопроводом, каналізацією, центральним опаленням та гарячим водопостачанням. Проведено ряд поточних ремонтів камер, окремих приміщень харчоблоку, бані, пекарні, продовольчого складу, овочесховища та ін.
Для обізнаності ідейно-теоретичних засад української державності, роз`яснення зовнішньої та внутрішньої політики було організовано та проведено ряд зустічей персоналу ізолятора з представниками навчальних закладів та різних релігійних конфесій:
- організовано екскурсію історичними місцями Прикарпаття: заповідник “Зарваниця”, “Скит Манявський”,”Скали Довбуша”;
- проведено урочисті збори з нагоди святкування Дня Незалежності України.
При управлінні ДДУПВП утворена громадська рада, до складу якої входять відомі представники громадських, релігійних та державних установ. За сприяння ради організовується робота за такими основними напрямками, як реалізація проекту “Профілактика ВІЛ в пенітенціарних установах області”, проведення занять з особовим складом установ, концертів, допомога у проведенні культурно-масової роботи, надання допомоги у працевлаштуванні особам, звільнених з місць позбавлення волі.
Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Івано-Франківський міськвиконком здійснює шефство над слідчим ізолятором. Щорічно при розгляді бюджету міста для покращення матеріально-побутових умов ув’язнених з бюджету міста виділяються кошти, зокрема: у 2007 році виділено 5 тис. грн. – за ці кошти облаштовано начальний клас для ув’язнених, відремонтовано клуб, на 2008 рік передбачено 15,0 тис.грн.
Спостережна комісія при Івано-Франківському виконкомі міської ради сприяє адміністрації СІЗО в покращенні умов тримання ув’язнених, здійснює контроль за поведінкою осіб, які звільнились з установ виконання покарань, забезпечує соціальний супровід раніше судимих.
Спостережна комісія в 2007 році провела 12 засідань, на яких погоджувала подання установи щодо умовно-дострокового звільнення засуджених, заміну умов відбування покарання, звільнення від покарання. Члени комісії вивчали стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених, умови їх праці та навчання, стан організації виховної роботи; комісія розглядала звернення засуджених та приймала рішення для подальшого розгляду їх прокуратурою та судом.
Комісією розроблено анкету для опитування осіб, які тримаються в СІЗО.
Анкета включає наступні запитання: стать, вік, освіта, сімейний стан, чи був раніше судженим, причини знаходження в СІЗО, за якою статтею обвинувачується, інформованість щодо їх прав та обов`язків, доступ до інформації, доступ до ЗМІ, контакти з родичами, доступ до медичної допомоги, чи застосовувались катування, биття або інші дії жорстокого характеру з боку співробітників СІЗО або слідчого, застосування міри стягнень, умови тримання (побутові та санітарно-гігієнічні умови), харчування, вільний час (відпочинок, прогулянка), можливість віросповідання, працевлаштування.
Кожне із запитань включає в себе блок підпитань, на які ув`язнені охоче дають відповіді.
Розбудова демократичної держави вимагає якісно нового рівня партнерства суспільства та влади у такій сфері, як виконання кримінальних покарань. Вітчизняне законодавство спрямоване на проведення принципів та практики участі громадськості у процесі виправлення засуджених та здійснення громадського контролю за дотриманням прав та інтересів у відповідності з Європейськими в`язничними правилами.